Bilgisayarın Tepki Vermemesi

erbil25

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar geçen yaz bilgisayar topladım eski kasamın içine. Bugün yeni kasa geldi. Parçaları değiştikten Sonra bilgisayar tepki vermedi. Anakartım Msi h81m-p33 galiba bu power sw'yi falan yanlış taktım ondan tepki vermedi. Geçen yazda baya uğraşıp kendim yapmıştım ama hiç hatırlamıyorum valla. Bugün ek olarak yeni soğutucu taktım bilgisayara Cooler Master s200 ancak biraz zorladı çok rahat takamadım. Acaba anakartı falan mı bozdum? Yardımlarınızı bekliyorum. Yoksa bakkal bilgisayarcılara götürmek zorunda kalıcam.
Şuan müsait değilim ama akşam resim de koyucam anakartın.
Sistemim tam olarak:
Asus GTX 750 Tİ OC
Msi h81m-p33
8Gb Ram
İntel Pentium G3258 OC'suz

muhtemelen statikten dolayı güç kablosunu çıkarın sabaha kadar bekleyin hiç açmadan power sw kablosunu da çıkarın metal bir parçayla iki pin rasında iletkenlik yapacak şekilde tornavida değdirebilirsiniz olmadu cmos sıfırla tekrar dene.

Yok Mikail Hocam olmadı. Ne olmuş olabilir acaba?

muhtemelen statikten dolayı güç kablosunu çıkarın sabaha kadar bekleyin hiç açmadan power sw kablosunu da çıkarın metal bir parçayla iki pin rasında iletkenlik yapacak şekilde tornavida değdirebilirsiniz olmadu cmos sıfırla tekrar dene.
Dediklerinin ilk kısmını anladım valla. Cmos falan hiç bilmiyorum biraz daha yardımcı olursan.

Bilgisayarı açmayı başardım deneye deneye bir güç kablosunu unutmuşum sonradan deneyerek buldum. İlk açılışta deniyordum işlemci fanı ekran kartı olmadan anakarta bağladım açıldı bikgisayar sorun olmadı. Anck daha sonra full topladıktan sonra monitöre görüntü gelmedi. Cmosu falan araştırdım, denedim ama olmadı? Düşündüğüm başıma falan mı geldi sonunda anakarta falan mı bişey oldu acaba?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı