Bilgisayarın Donup Tepki Vermemesi

Sorun hala devam etmekte. Format attım ve HDTune ile disk tarama yaptım fakat bad sector çıkmadı. Fakat problem gene aynı. Bir süre oynadıktan sonra sistem donuyor ve tepki vermiyor.

Sorun hala devam etmekte. Format attım ve HDTune ile disk tarama yaptım fakat bad sector çıkmadı. Fakat problem gene aynı. Bir süre oynadıktan sonra sistem donuyor ve tepki vermiyor.
O zaman işlemcide bir problem olma olasılığı yüksek kitleniyor olabilir sıcaklık değerleri nasıl ?

Prime95 ile test ettim sistemi. Belli bir yere geldikten sonra gene kitlendi.
IMG_1869.JPG

Bios içi sıcaklık bu şekilde.
IMG_1870.JPG

Merhaba. Oyunlara girdiğim zaman bazen başlarda yüklenirken bazen de oyun içinde herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda bilgisayarım donuyor ve hiçbir işlem yapamıyorum.

Sistemim şu şekilde:

• İşlemci Ryzen 7 1700
  • Ekran kartı MSI GTX 1080 Gaming X
  • Ram 16 GB
Sorunun ekran kartından kaynaklandığını düşünüyorum. Witcher 3 oyununda grafikleri "Yüksek" ayardan "Ultra" ayara çektiğimde donma gerçekleşti. Ancak reset ile kendine geldi bilgisayar.
Eki Görüntüle 310666
Resimde olduğu gibi görüntü ve ses donuyor, hiçbir işlem yapamıyorum. Bilgisayarı bir kez sıfırladım. Yani Windows’u tekrar kurdum. Fakat yine de düzelmedi. Şimdiden teşekkürler.
format atın

Anladım. Pazartesi günü teknik servise göndereceğim sistemimi. Şimdilik öylesine kullanmaktayım. Peki işlemcide bir problem çıkarsa sizce kullanmaya devam etmeli miyim, yoksa başka bir işlemci mi takmalıyım sistemime?
Yani kesin işlemcide sorun var demek olmaz belki diğer bileşenlerden kaynaklanan bir problemde olabilir eğer garanti süresi var ise garantiye yollamanız'da fayda vardır derseniz ki ben kendim bulmak istiyorum problemi diye parçaları tek tek söküp yerine farklı bir parça takarak ancak sorunu bulabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı