Bilgisayarın yanına Xbox Series S alınır mı?

Anakart: MSI B450M.
Ekran kartı: Zotac RTX2060.
RAM: XPG 16 GB 3200 MHz.
İşlemci: R5 3500.
SSD: SanDisk 480 GB.
HDD: 10 küsur selik bilgisayarımdan kalma HDD'yi kullandım. SATA 1 veya 2 olması lazımdı. 1,5 TB.

Series S'in donanımı zaten 1060 seviyesinde hiç gerek yok.

HDD: 10 küsur selik bilgisayarımdan kalma HDD'yi kullandım. SATA 1 veya 2 olması lazımdı. 1,5 TB.

Kesinlikle gerek yok o paraya bir kol alın daha iyi. PC'yi de geliştirebilirsiniz artan parayla.

Ben olsam sadece kol alırdım bilgisayar iyiyse.
Kolum var ya sadece konsol piyasasına hakim değilim. Eğer her oyun çıkacaksa PC tarafına haklısınız, mantıksız.
Sistem özellikleriniz nedir? Bence gerekli değil bilgisayarınız iyiyse. Onun yerine PS4 düşünebilirsiniz veya birikimi arttırıp PS5.
PS5 tarafının oyun pahalılığı çok olduğundan düşünmüyorum. Gamepass detayı cezbeden tarafta.

TV'de oynamak üzere FIFA, NBA, Forza vs. gibi konsolda oynaması daha keyifli olan oyunlar için almayacaksanız Series S almanın pek bir mantığı olmaz sizin için. Gamepass PC ile konsol içeriği arasında epey fark var tabi, kütüphaneden bakıp karar verebilirsiniz ama vereceğiniz 3500-4000 TL'yi oyun maliyeti olarak ayırsanız pek de bir şey değişmemiş olur.

Bana kalırsa konsol almak gibi bir düşünceniz varsa PS5 stokları rahatlayana kadar birikiminizi arttırıp PS5 Dijital almaya çalışabilirsiniz. Bahsettiğim oyunlara ilginiz varsa hem konsolunuz olmuş olur hem de erişiminizin olmadığı özel oyunları oynayabilirsiniz. Neticede PC olduğu için oyunlarınızın tamamını PS5'e almayacaksınız, kirala al-sat vs. yaparak oynarsanız PS5'in pahalılığından etkilenmeyeceksiniz zaten.

Anakart: MSI B450m
Ekran Kartı: Zotac RTX2060
Ram: XPG 16gb 3200 mhz
İşlemci: R5 3500
SSD: Sandisk 480 gb
Hdd: 10 küsur senelik bilgisayarımdan kalma hddyi kullandım. Sata 1 veya 2 olması lazımdı. 1,5 tb
Açıkcası ben senin söylediğini düşünmedim direk yaptım. Güncel oyunlar olmasa bile geçmişte oynamadığım oyunları rahatlıkla açabilecek bir bilgisayarım olmasına rağmen yanına bir de Xbox Series S aldım ve zamanla kullandıkça gerçekten pişman oldum. Tamam Game Pass olayı bir nimet ama game pass in dışına çıkıp marketten bir şeyler almak istersen gerçekten çok pahalı. Steam ile indirim olduğu zaman ikisinide kıyasladım ve gerçekten aradaki farkı gördüm. Bu hafta içerisinde satıp Ps4 Slim ikinci el aldım. Sebebi de bugüne kadar hiç konsol sahibi olmamış birisi için ps 4 ' ün içerisindeki oyunlar gerçekten çok güzel.

Yani dostum bence alma. Bilgisayarın özellikleri de bence gayet güzel. Steam indirimlerini kovala derim çok güzel indirimler oluyor. Paranı biriktirip Ps 5' alabilirsin.

Açıkcası ben senin söylediğini düşünmedim direk yaptım. Güncel oyunlar olmasa bile geçmişte oynamadığım oyunları rahatlıkla açabilecek bir bilgisayarım olmasına rağmen yanına bir de Xbox Series S aldım ve zamanla kullandıkça gerçekten pişman oldum. Tamam Game Pass olayı bir nimet ama game pass in dışına çıkıp marketten bir şeyler almak istersen gerçekten çok pahalı. Steam ile indirim olduğu zaman ikisinide kıyasladım ve gerçekten aradaki farkı gördüm. Bu hafta içerisinde satıp Ps4 Slim ikinci el aldım. Sebebi de bugüne kadar hiç konsol sahibi olmamış birisi için ps 4 ' ün içerisindeki oyunlar gerçekten çok güzel.

Yani dostum bence alma. Bilgisayarın özellikleri de bence gayet güzel. Steam indirimlerini kovala derim çok güzel indirimler oluyor. Paranı biriktirip Ps 5' alabilirsin.
Benim için gayet yeterli bir tecrübe yaşamışsın. O zaman PS'i zorlamak en iyisi.

HDD: 10 küsur senelik bilgisayarımdan kalma HDD'yi kullandım. SATA 1 veya 2 olması lazımdı. 1,5 TB.

Mantıksız olur 3800TL'ye stok sıkıntısı çözülürse kampayalardan RTX 3060 alınır yani o paraya parça ne kadar parça yükseltilebilir örnek için RTX 3060 kullandım o paraya donanım yükseltirsiniz.

Anakart: MSI B450m
Ekran Kartı: Zotac RTX2060
Ram: XPG 16gb 3200 mhz
İşlemci: R5 3500
SSD: Sandisk 480 gb
Hdd: 10 küsur senelik bilgisayarımdan kalma hddyi kullandım. Sata 1 veya 2 olması lazımdı. 1,5 tb
Dostum hic gerek yok almana cunku zaten bilgisayarin daha guclu olacak konsoldan. XBOX' taki Exclusieve oyunlar PC'ye geliyor. Zorlayabilirsen PS5 alabilirsin o zaman mantikli olur cunku exclusive oyunlari gercekten guzel ayrica donanim olarak da Series S'ten daha iyi bir konsolun olur.

Bu arada eger HDD'yi fazla kullaniyorsan yeni bir tane almani oneririm baya farkediyor cunku. Cok pahali bir sey de degil yani kaliteli 1 TB 300 TL 2 TB da 550 TL.

Geri
Yukarı