Çözüldü Bilgisayarın yeri değiştirilince boot edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nokta4451

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR4
SSD veya HDD modeli
128 GB
Ekran kartı
GTX950
Anakart
MSI Pro series
İşlemci
i3 6.nesil
Bilgisayar günlük hayatta normal açılırken yer değiştirme sonrası açmaya çalıştığımızda anakart yükle ekranı geçtiğinde bir hata oluşuyor ve Windows yükleme ekranı ile anakart yükleme ekranı birbirine giriyor.

1. fotoğraf ve şu menü açılıyor. 2. fotoğraf bu menüden kurulumu tamamladığımızda ise kapatınca tekrar aynı şeyler oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Bilgisayarı taşırken HDD sarsıldıysa ondan da olabilir formattan sonra yazın buraya gelişmeleri
RAM'leri kontrol etmekle başlayalım diyecektim ama Windows kurulum ekranı geliyor, tuhaf. Bilgisayarın yerini değiştirmek dışında bir şey yapmadığınıza emin misiniz?

Hocam zaten tek RAM var kasada önceden çıkarıp geri takmayı da denedik ama olmadı maalesef.

RAM'leri kontrol etmekle başlayalım diyecektim ama Windows kurulum ekranı geliyor, tuhaf. Bilgisayarın yerini değiştirmek dışında bir şey yapmadığınıza emin misiniz?

Evet yapmadık.

@shinei hocam tanıdığınız başka anlayan birileri yok mudur acaba bir yardımcı olsalar.

Bilgisayarı sarstınız mı? Kabloları kontrol edin.

Sarsılmadı sanırım hemen kontrol etmeye gidiyorum.

Bilgisayarı sarstınız mı? Kabloları kontrol edin.

Kusura bakmayın bilgisayar benim değil benim bilgisayarım ile babamın bilgisayarının yerlerini değiştirdik ondan sonra da böyle bir sorun oluştu şimdi kapatacaktım ama babam tekrardan kurmayı deniyormuş kapatma bir tekrar kursun yine deneyelim dedi.

Bilgisayarı taşırken HDD sarsıldıysa ondan da olabilir formattan sonra yazın buraya gelişmeleri

Çözüm
Format derken 2. attığım kurulum menüsünden itibaren kurulum yapıyoruz öyle 1 kere kurulum yaptıktan sonra yine aynı sorunları yaşadık sizce tamamen format mı atmalıyız ne önerirsiniz?

Format derken 2. attığım kurulum menüsünden itibaren kurulum yapıyoruz öyle 1 kere kurulum yaptıktan sonra yine aynı sorunları yaşadık sizce tamamen format mı atmalıyız ne önerirsiniz?

Diski biçimlendirip kurulum yaparsanız format olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…