"Bilgisayarınız düzgün başlatılamadı" hatası

litvars

Femtopat
Daha fazla  
Kasamı yanlışlıkla düşürdüm. Önceden 1-2 defa daha düşürmüştüm. Video izlerken ekran dondu. Kasayı kapatıp açtım. Ama bilgisayar düzgün başlatılması dedi. Sonra disk hatası verdi. İyi kötü bilgisayarı açınca benim hesabımın dosyaları silindi ve bilgisayar çok ağır çalışıyor. Çok yavaş açılıyor. Sebebini biliyor musunuz?

Kasamı yanlışlıkla düşürdüm. Önceden 1-2 defa daha düşürmüştüm. Video izlerken ekran dondu. Kasayı kapatıp açtım. Ama bilgisayar düzgün başlatılması dedi. Sonra disk hatası verdi. İyi kötü bilgisayarı açınca benim hesabımın dosyaları silindi ve bilgisayar çok ağır çalışıyor. Çok yavaş açılıyor. Sebebini biliyor musunuz?
Sorun gayet belli, sistemde hard disk var ise hastalanmaya başlamış gibi duruyor. :D

Özellikle HDD kullanıyorsanız kasa düşerken HDD felç geçirmiş olabilir.
Evet HDD kullanıyorum, sonra SSD taktım ama yine aynı hatayı verdi düzgün başlatılamadı dedi napmam lazım

Sorun gayet belli, sistemde hard disk var ise hastalanmaya başlamış gibi duruyor. :D
Format atarsam düzelir mi hardisk i değiştirsem

Evet HDD kullanıyorum, sonra SSD taktım ama yine aynı hatayı verdi düzgün başlatılamadı dedi ne yapmam lazım?

Bir an aniden kapandığı için öyle demiş olabilir. Şu an bilgisayar açılıyorsa veri kaybı olmuştur. Verilerinizi Recuva gibi programlarla kurtarmayı deneyebilirsiniz.

Evet HDD kullanıyorum, sonra SSD taktım ama yine aynı hatayı verdi düzgün başlatılamadı dedi napmam lazım

Format atarsam düzelir mi hardisk i değiştirsem
Eğer sorun HDD'de ise yüksek ihtimalle düzelir, ancak emin olabilmek için eğer açılıyorsa HD Tune ile HDD taraması yapmanız gerekebilir.

Eğer SSD'yi yeni aldıysanız ve yine yavaş ve hata veriyorsa sata kablolarını kontrol edin derim ben.
SSD yi takınca çok hızlı açıldı fakat tekrardan bilgisayar onarılamafı yazdı hdd varken çok ya aş ekran geliyordu

windowsu onarmayı ya da sistem geri yüklemeyi denedin mi?
Windows u obarmayı denedim ama olmadı sistemi geri yüklemedim

kablo bağlantılarını da bir kontrol edin. gevşeklik olabilir
Kontrol ettim biraz daha sıkı taktım fakat gene aynısı oldu

Geri
Yukarı