Bilgisayarınız kaç kere çöktü?

Allah'a şükür hiç olmadı :)
hp kullanmıyorsan olmaz tabii
Rahmetli olmuş Pentium 4'lü sistemim sayamadığım kadar çok çöktü.

Şimdi kullandığım Toshiba P50-B-116 sistemim ise 2 kere çöktü.

Birincisinde, anladığım kadarıyla harici klavyemin eski olmasından dolayı çökmüştü. Klavyeyi çıkarmıştım, bir daha aynı hatayı almadım. Yanlış hatırlamıyorsam, mavi ekranın kodu DPC_WATCHDOG_VIOLATION idi.

İkincisi ise, MEMORY_MANAGEMENT idi. Onun da, ekran kartından kaynaklı bir sorun olduğunu 1 hafta sonra anlayabildim. Format attıktan sonra ekran kartı sürücülerini kurmaya çalışırken sistem donuyordu. O şekilde anladım. Yakında yaptıracağım inşallah.
bence usb den dolayı değil ama geçmiş olsun

Yaklaşık 7 yıllık i7 960 işlemcili bilgisayarımın hiç çöktüğünü veya mavi ekran verdiğini hatırlamıyorum fakat geçen aylarda Fortnite yüzünden mavi ekran vermişti. Sonradan oyunla alakalı olduğu anlaşıldı.

1 Kere uzun yıllar format atmadığım temizlemediğim ve virüslendiği için daha fazla dayanamayıp siyah ekran verdi, çöktü. 1 Kere laptobumu PES oynaması için arkadaşıma verdim oyuna sinirlenip laptoba vurup mavi ekran verdirdi başımdan kaynar sular döküldü ama düzeldi. Bir kere anakartım yandı kondansatörleri şişti. Bir kere PC açıkken RAM i çıkartıp slotu yaktım. Geçen hafta da ekran kartım yandı.

1 Kere uzun yıllar format atmadığım temizlemediğim ve virüslendiği için daha fazla dayanamayıp siyah ekran verdi, çöktü. 1 Kere laptobumu PES oynaması için arkadaşıma verdim oyuna sinirlenip laptoba vurup mavi ekran verdirdi başımdan kaynar sular döküldü ama düzeldi. Bir kere anakartım yandı kondansatörleri şişti. Bir kere PC açıkken RAM i çıkartıp slotu yaktım. Geçen hafta da ekran kartım yandı.
aga beee

Şu anki 1 kere mavi ekran verdi. Onun dışında hatırlamıyorum. Rahmetli eski laptobum 30 dakikada bir çöküyordu son günlerinde [emoji4]

Eskiden çökme gibi durumlarda bakkala emanet ederdik ama artık sorunlarımızı kendimiz çözüyoruz bizi aşmadığı sürece. :kıkırda:

1 Yıl falan önce Page File'dan bir kere, 1-2 Hafta önce de Diskle ilgili hata verip çöktü.

Ben hep virüs bulaştırırım, sonra iyice temizlerim. Tabii, eskidendi. :D Bu arada belirtmemde fayda var, en lanet virüsler genelde Çince, Japonca ya da Korece olanlardır. Üçünü de saydım çünkü, ayırt edemiyorum. :) Gerçi Çince biraz daha bariz ama olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı