Bilgisayarları kapatıp telefonları ise neden uyku moduna alırız?

• Konuyu başlatan Hylex
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 126

Hylex

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Mesela yatmadan önce telefonu uyku moduna alırız çünkü alarm çalabilir ya da önemli biri bizi arayabilir ama neden özellikle Windows bilgisayarlarda 30 dakika kullanmayacağımız halde bile tamamen sistemi kapatma ihtiyacı duyarız? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Mesela yatmadan önce telefonu uyku moduna alırız çünkü alarm çalabilir ya da önemli biri bizi arayabilir ama neden özellikle Windows bilgisayarlarda 30 dakika kullanmayacağımız halde bile tamamen sistemi kapatma ihtiyacı duyarız? Düşüncelerinizi bekliyorum.
Cevabı soruda gizli xd

Bilgisayarlar iletişim bakımından hayatımızda telefonlar kadar yer edinmiş değil.

Çünkü bilgisayarları elimize alıp telefon gibi kullanamayız. Telefonda bir bakıma bir bilgisayardır, işlevselliğinin nedeni taşınabilir ve pratik boyuttadır.

1) Bilgisayar fazla güç tüketiyor.
2) Telefonlar pratiktir. Kimse 30 saniyelik işi koskoca bilgisayardan yapmaz.
3) Telefonda 30 saniyelik işi yapmak için bilgisayar gibi açılmasını beklemeyiz. Uyku moduna alırız.

Geri
Yukarı