Çözüldü Bilgisiyar kapanıyor ekran kartı kapanmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kxfir

Hectopat
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar topladık ve ekran kartı demonte geldi normal olarak bende kendim taktık bilgisayarı çalıştırdım ve açıldı gayet düzgün bir şekil fakat bilgisayarı kapatınca ekran kartı açık kalıyor ışıkları kapanmıyor bunu bir türlü çözemedim nasıl çözerim bunu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartı LED'li değil sadece üstünde beyaz bir ışık yanıyor bir de ekran kartından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama içeride turuncu bir ışık var kasanın ekran kartı modeli ASUS RX 580 8 GB ve evet tam pin girişlerinin üstünde yanıyor ışık.
O bir sorun değil 😉
Hatta bir nevi, her şey yolunda, mesajı gibi bir şey :)
Ekran kartı marka/modeliniz nedir? ASUS'un belirli kartlarında RGB veya LED yanıyor üst tarafında kapanmıyor PC'nin PSU'dan gücünü kapatana kadar.

Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayar topladık ve ekran kartı demonte geldi normal olarak bende kendim taktık bilgisayarı çalıştırdım ve açıldı gayet düzgün bir şekil fakat bilgisayarı kapatınca ekran kartı açık kalıyor ışıkları kapanmıyor bunu bir türlü çözemedim nasıl çözerim bunu?

Ekran kartına güç gidiyor anlamında. PSU'dan gücü tamamen kesmediğiniz sürece yanar. Ki kesmenizi tavsiye etmem.

O yalnızca elektrik geldiğini gösteren küçük bir LED.

Hatta tahmin edeyim.
Tam güç girişlerinin üstünde değil mi :)?

Ekran kartı LED'li değil sadece üstünde beyaz bir ışık yanıyor bir de ekran kartından mı kaynaklanıyor bilmiyorum ama içeride turuncu bir ışık var kasanın ekran kartı modeli ASUS RX 580 8 GB ve evet tam pin girişlerinin üstünde yanıyor ışık.

O bir sorun değil 😉
Hatta bir nevi, her şey yolunda, mesajı gibi bir şey :)

Çözüm

Geri
Yukarı