Bilgisiyar kastığında sesler cızırtılı gelmeye başladı

Keynars

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarda video izlerken falan bir sıkıntı yaşamıyorum fakat örneğin Valorant girdiğimde seslerde bir cızırtı olmaya başlıyor. Hele alttan YouTube falan da açıksa sesler fena kötü haller almaya başlıyor. Kulaklık takılıyken kulaklığa, değilken hoparlörden cızırtılı çıkıyor. Geçen haftalarda ses kartından olduğunu düşünüyordum fakat 2 hafta önce attığım format sonrası sorun ortadan kalktı. Birkaç gün önce tekrar başladı aynı sıkıntı sorunun ne olduğunu çözemedim. Yani ses kartından olsa sanırım formattan sonra düzelmez. Driverlar da sıkıntı olduğunu da sanmıyorum sil yükle yaptım. Sistemim de şu şekilde:
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 m.

İşlemci: Intel Core i7-6700HQ CPU @ 2.60Hz (8 cpus), 2.6GHz.

RAM: 8 GB.

Ses hoparlör konusunda Realtek High Definition Audio’ya sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüyle hoparlörün ne alakası var. Hoparlörünün markasını söyle de ona göre yorum yapalım.
Sorun donanımsal değil galiba. Kulaklıkta da yaşamış arkadaş aynı sorunu. Ayrıca ben de yaşıyorum aynısını bilgisayar kasınca kastığı sırada sesler cızırdamaya başlıyor kısa bir süre sonra düzeliyor.

Son düzenleme:
Sürücüyle hoparlörün ne alakası var. Hoparlörünün markasını söyle de ona göre yorum yapalım.
Onkyo 2x 2W Hoparlör adı altında geçiyor sanırım. Bilgisiyar modelimin adı Abra A7 V6.3 17.3". Hoparlörün modelini yazmadım ve pek bakmadım çünkü hoparlörden gelmiyor sadece , kulaklığıma da cızırtılı geliyor. Sürücü daha işe yarar diye yazdım.

Onkyo 2x 2W Hoparlör adı altında geçiyor sanırım. Bilgisiyar modelimin adı Abra A7 V6.3 17.3". Hoparlörün modelini yazmadım ve pek bakmadım çünkü hoparlörden gelmiyor sadece , kulaklığıma da cızırtılı geliyor. Sürücü daha işe yarar diye yazdım.
Hoparlörünüzde sorun yok. Güvenilir bir marka, öyle başka ülkelerde yapıp da etiket yapıştırıp geçen, websitesi bile olmayan markalardan değil.
Bence sinyallerden dolayı (büyük ihtimalle hoparlörünüz eskidir) hoparlörünüz cızırdıyor. Benim çok eski bir hoparlörüm vardı, o da lavabonun ampülünü açınca bile cızırdıyordu. En iyisi yeni bir hoparlör deneyin evde varsa. Sizin hoparlörünüz satılmıyor bile. Eskimiş.

Hoparlörünüzde sorun yok. Güvenilir bir marka, öyle başka ülkelerde yapıp da etiket yapıştırıp geçen, websitesi bile olmayan markalardan değil.
Bence sinyallerden dolayı (büyük ihtimalle hoparlörünüz eskidir) hoparlörünüz cızırdıyor. Benim çok eski bir hoparlörüm vardı, o da lavabonun ampülünü açınca bile cızırdıyordu. En iyisi yeni bir hoparlör deneyin evde varsa. Sizin hoparlörünüz satılmıyor bile. Eskimiş.
Evde şu an yok fakat kulaklığa da cızırtılı gelince o ihtimali düşünmemiştim. Hem laptop olduğu için hoparlör biraz daha sıkıntı olacak sanırım.

Bu arada 2 haftadır herhangi bir sıkıntı çekmiyordum (format sonrası) son zamanlarda tekrar başladı. İnanılmaz rahatsız edici seviyelere ulaşabiliyor ve çözümünü de her yerde aramama rağmen bulamadım. Bilgisayar yeni olduğu zamanlarda da böyle bir sorunla karşılaşmıştım ve bir şekilde çözmüştüm fakat nasıl olduğunu hatırlamıyorum (5-6 yıl önce).

Benim gibi birçok arkadaş da bu sorunu çekiyor. Çözümünü inanılmaz araştırmama rağmen ve teknik servise bile göndermeme rağmen bir sorun bulunamadı. Galiba laptop veya monster kullananların ortak özelliği çünkü özellikle monster kullanan birkaç arkadaşımda daha görülmüş. Nedenini umarım en yakın zamanda bir şekilde çözebilirim veya sizler yardımcı olabilirsiniz.
Konu hala açık arkadaşlar

Son düzenleme:

Geri
Yukarı