Bilim Kurgu Dizi önerileri

Ali Murat Ercan

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Monster Tulpar T7 V20.5.6 -
Intel® Alder Lake Core™ i7-12700H 14C/20T; 24MB L3; E-CORE Max 3.50GHZ P-CORE Max 4.7GHZ;45W ;10nm SuperFin
Nvidia RTX3060 Max-Performance 6GB GDDR6 192-Bit
17,3" FHD 1920x1080 144Hz IPS Mat LED Ekran
32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz
1TB PCIe M.2 2280 3.0 x4
Bilim Kurgu benim en sevdiğim konudur, türdür, kategoridir. The 100 5. sezon bitmek üzere. Şimdiden ne izlesem diye düşünmeye başladım. Game Of Thrones ve Killjoys 1. sezon izledim. Alternatif tür olarak Romantik diziler de olabilir. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
"Fringe, Person Of İnterest, Chuck, Lost" gibi dizileri tavsiye ederim. Romantizm barındıran dizilerden ise The Vampire Diaries ve Leyla İle Mecnun izlemelisin.

Doctor Who diyeceğim ama bu gözler ne bilim kurgu severler gördü Doctor Who'ya gıcık olan. Ben 50. yıl kutlaması için Londra'ya bile gidecek kadar delisiyim kendisinin. Ben neden sevdiğimi söyleyeyim, ona göre karar verin:
Bu dizide muhteşem efektler bulamazsınız, hatta inanılmaz dandik olduğu zamanlar bile var. Eğer zaman yolculuğu, uzay bilimi, paradokslar gibi konularla ilgileniyorsanız olay örgüsü dahi bunlardan oluşuyor. Her İngiliz yapımı gibi, görüntüden çok metine önem veriyorlar. Bu nedenle, elektrik süpürgesinden düşman mı olur dediğiniz şeyden iki bölüm sonra sırf verilen duygu ve atmosfer nedeniyle korkabilir ya da nefret edebilirsiniz. İzlediğiniz film ve dizilerdeki ufak ayrıntıları yakalamayı, insan ilişkilerini, karakter gelişimini izlemeyi seviyorsanız, Doctor Who size göre olabilir.

Ben şahsen Stranger Things'de aynı heyecanı yakalayamadım. Karakter derinlikleri Amerikan yapımı olduğundan çok sığ. Doctor Who'da bir bölüm gördüğünüz basit bir yaratığın bile tutarlı bir arka plan öyküsü olur.

12 monkeys öneririm 4 sezon final yaptı. Dünyada yayılan bir salgını durdurmak için zaman yolculuğu yapan bir ekibi konu alıyor diyebilirim. Tabi ilerledikçe olaylar salgından çok daha farklı yerlere gidiyor acayip surukleyici bir dizi. Zaman yolculuğu hakkında çok film izledim ama en güzel isleyen bu dizi bence.

Fear the Walking Dead izlemeye başladım. Önerilerinize bakarak Stranger Things ve Black Mirror izlemeyi düşünüyorum. Oyuncu kadrosu yaşlı olan bir diziyi izleyince ciddi anlamda sıkılabiliyorum. Benim için önemli olan hikayenin çok fazla durağan ve çok fazla ayrıntılı olmaması. Ayrıntılı olunca bayıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı