Bilinçli kullanıcı için Kaspersky Standart gereksiz mi?

Xscape

Megapat
Makaleler
29
Yer
Türkiye
Kaspersky Standart aboneliğim mevcut. Ancak tıkladığım, indirdiğim şeylere dikkat eden birisi olarak Kaspersky'e abone olmam mantıklı mı? Free versiyonu da yeterli olur mu?

Kaspersky Standart aboneliğim mevcut. Ancak tıkladığım, indirdiğim şeylere dikkat eden birisi olarak Kaspersky'e abone olmam mantıklı mı? Free versiyonu da yeterli olur mu?
Free'de yeterli olur. Zaten virüsten koruma konusunda ekstra bir koruma sağlamıyor Standart. Ben herşeye girip çıkmama rağmen Free yetiyordu, çok fazla şüpheli yerlere giriyorsanız agresif moda alın.

Bilinçli isen defender bile yeter.
Yetmez, Defender bulduğu virüsü silemiyor. PUP'ları algılama konusunda da çok başarısız. Düşük bir virüs bile yesen kaldıramadığı oluyor.

Yetmez, Defender bulduğu virüsü silemiyor. PUP'ları algılama konusunda da çok başarısız. Düşük bir virüs bile yesen kaldıramadığı oluyor.

Bilinçli kullanıcının tanımına göre değişir bu dediğin. Ben sürekli Defender kullandım, ne virüs yedim ne de başka bir şey. Ne indirdiğimin ve girdiğim sitelerin farkındaydım çünkü.

Bilinçli kullanıcının tanımına göre değişir bu dediğin. Ben sürekli Defender kullandım, ne virüs yedim ne de başka bir şey. Ne indirdiğimin ve girdiğim sitelerin farkındaydım çünkü.
Bende hep Defender kullandım. PUP virüsü yerken, trojanlar havada uçuşurken "Güvendesiniz" diyordu. Önermiyorum kendisini, bulduğu virüsü bile silemediği oluyor.

Bilinçli kullanici isen gerek yok,yillardir defender de dahil hiçbir antivirus programi kullanmiyorum,herhangi bir problem yasamadim

Geri
Yukarı