Bilinmeyen aygıt ve PCI aygıtı sürücüleri

Yer
İstanbul - Beylikdüzü
Daha fazla  
RAM
4 GB
SSD veya HDD modeli
240 GB SSD
Ekran kartı
İntel HD 4000 - AMD Radeon 7600M
İşlemci
i5 3230M
Merhaba arkadaşlar, laptopumu Windows 8.1'e düşürdüm ve aygıt yöneticisinde böyle 2 tane cihaz var. Sürücüyü güncelle dedim fakat bulamadı. Bunların sürücülerini nereden indirebilirim?

1659457019999.png

Bilinmeyen aygıt:
ACPI\VEN_HPQ&DEV_0004
ACPI\HPQ0004
*HPQ0004

PCI aygıtı:
PCI\VEN_10EC&DEV_5229&SUBSYS_183E103C&REV_01
PCI\VEN_10EC&DEV_5229&SUBSYS_183E103C
PCI\VEN_10EC&DEV_5229&CC_FF0000
PCI\VEN_10EC&DEV_5229&CC_FF00

Bilinmeyen aygıt için Microsoft Update Catalog üzerinden buldum:

PCI aygıtı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Sürücüler doğru olmayabilir, sadece Microsoft Update Catalog üzerinden arattım. @InternetciMen daha doğrusunu bulabilir.

Bilinmeyen aygıt için Microsoft Update Catalog üzerinden buldum:

PCI aygıtı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Sürücüler doğru olmayabilir, sadece Microsoft Update Catalog üzerinden arattım. @InternetciMen daha doğrusunu bulabilir.

Update catalog sürücüsünü denedikten sonra sonucu yazın, ona göre farklı bir sürücü atabilirim.
Bu arada laptop markası nedir?

Hocam ikisini de indirdim ve bilgisayarı yeniden başlatmamı istedi. Başlattıktan sonra direkt olarak mavi ekran veriyor ve açılmıyor.

@Kenan Karaman Vekili güvenli modda açılıyor mu? Güvenli mod girebilirsen kurduğun sürücüyü kaldırmayı deneyebilirsin.

VIDEO_TDR_FAILURE (atikmpag.sys). Açıyorum, HP logosu geliyor ve mavi ekran. Ardından kendini yeniden başlatıyor ve yine mavi ekran. Başlangıç önerme de bir şey yapamadı.

Sorununuzun indirdiğiniz sürücüler ile olduğunu düşünmüyorum fakat, güvenli mod içinde bilgisayarı açmayı dener misiniz?

AMD ekran kartı ile alakalı bir sorun gibi görünüyor.

• Başlangıç önerme, güncelleme & güvenlik bölümünü açın.
  • Ardından kurtarma menüsünü açın.
  • Kurtarma seçenekleri arasından gelişmiş başlatma seçeneğine tıklayın.
  • Yeniden başlat butonuna tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.
  • Bilgisayar yeniden başlatılacak ve Windows 10 güvenli mod da açılacak.

Geri
Yukarı