"Bilinmeyen cihaz oturum açtı" uyarısı

Blind12

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Ben normalde maillerimi her zaman kontrol ederim ama bugün hesabımda bilinmeyen bir cihaz oturum açtı diyor. Dün ya da daha önceden baktığımda yoktu. Oturum açılan il aynı gözüküyor. Bunun sebebi nedir acaba?

Eğer hesabınızda biri varsa diye hızlıca yapın lütfen.

1.
Google Account
adresine girin ve sağ üstten oturum açın.

2.
Girince sol taraftaki menüden, güvenlik seçeneğine tıklayın.
Ardından alt taraflara inin orada telefon ve bilgisayar resimleri göreceksiniz

3.
O resimlerin altından cihazları yönet seçeneğine tıklayın.

4.
Eğer oradan bilmediğiniz bir cihaz var ise, şifrenizi hemen değiştirin.

Uyarı:

Eğer hemen oradan cihazın oturumunu kapatırsanız, sizin farkettiğinizi anlayıp yapacağını yapar.

Yani isterse cihazımı kaybettim deyip, sizin telefonunuzu bile sıfırlayabilir.

Ama istiyorsanız, siz cihazımı kaybettim deyip, onun telefonunu sıfırlayabilirsiniz.

Dikkatli olun, farklı bir cihazdan girdiyseniz o da olabilir :D.

Daha önce girmediğin bir cihazdan girdiysen olabilir.
Yok sadece telefonum ve bilgisayarımdan girdim. Normalde bu ikisi oturum açılmış gözüküyordu ama bugün onu farkettim.
Eğer hesabınızda biri varsa diye hızlıca yapın lütfen.

1.
Google Account
adresine girin ve sağ üstten oturum açın.

2.
Girince sol taraftaki menüden, güvenlik seçeneğine tıklayın.
Ardından alt taraflara inin orada telefon ve bilgisayar resimleri göreceksiniz

3.
O resimlerin altından cihazları yönet seçeneğine tıklayın.

4.
Eğer oradan bilmediğiniz bir cihaz var ise, şifrenizi hemen değiştirin.

Uyarı:

Eğer hemen oradan cihazın oturumunu kapatırsanız, sizin farkettiğinizi anlayıp yapacağını yapar.

Yani isterse cihazımı kaybettim deyip, sizin telefonunuzu bile sıfırlayabilir.

Ama istiyorsanız, siz cihazımı kaybettim deyip, onun telefonunu sıfırlayabilirsiniz.

Dikkatli olun, farklı bir cihazdan girdiyseniz o da olabilir :D.
Şifreyi değiştirdim zaten gördüğüm gibi, farklı bir cihazdanda girmedim neden böyle oldu anlamadım.

Yok sadece telefonum ve bilgisayarımdan girdim. Normalde bu ikisi oturum açılmış gözüküyordu ama bugün onu farkettim.

Şifreyi değiştirdim zaten gördüğüm gibi, farklı bir cihazdanda girmedim neden böyle oldu anlamadım.
Şifreni bulmuşlardır muhtemelen. Sen değiştirince cihazlarımda gözükecek yabancı cihaz oradan silinmiş olabilir.

Yani seni tanımadığım için kesin bir şey diyemeyeceğim ama e-postan ile kaydolduğun bir yere aynı e-postanın şifresini kullanmış olabilirsin.

Biraz komik gelebilir ama, bu satın alım yapıp e-postan ile aynı şifreyi koyduğun, bir Minecraft sunucusunda bile olabilir :D.

Şifreni bulmuşlardır muhtemelen. Sen değiştirince cihazlarımda gözükecek yabancı cihaz oradan silinmiş olabilir.

Yani seni tanımadığım için kesin bir şey diyemeyeceğim ama e-postan ile kaydolduğun bir yere aynı e-postanın şifresini kullanmış olabilirsin.

Biraz komik gelebilir ama, bu satın alım yapıp e-postan ile aynı şifreyi koyduğun, bir Minecraft sunucusunda bile olabilir :D.

Aynıda değil aslında 31 Ağustos gösteriyo ama 2 gün öncesinde öyle bişi gözükmüyordu. Bug falan oldu galiba maille nerdeyse hiç bir yere giriş yapmadım.Yedek mailim olduğu için.
Merhabalar,

Ben normalde maillerimi her zaman kontrol ederim ama bugün hesabımda bilinmeyen bir cihaz oturum açtı diyor. Dün ya da daha önceden baktığımda yoktu. Oturum açılan il aynı gözüküyor. Bunun sebebi nedir acaba?
Arkadaşlar,

Sorun çözüldü, Ben giriş yapmışım farkında değilim yani herhangi bir problem yok benden kaynaklıdır.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı