Bilinmeyen numaralar arayıp hiçbir şey demeden kapattıklarında ne oluyor?

Froster_xx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, şu son günlerde haftada 7-8 defa tanımadığım numaralardan aranmaya başladım. Aklıma bir soru takıldı bu adamlar beni veya başka birini arayıp 10 saniye sonra telefonu kapatmaları onlara ne kazandırıyor? Bu nasıl bir maddi kazanç veya bilmiyorum ellerine ne geçiyor. Dolandırıcıların bir amacı var en azından biliyoruz. Arıyor seni ve diyor ki "işte bilmem ne markadan arıyoruz üstünüzde borç var vesaire" yani seni tongaya düşürmeye çalışıyor. Düşen olursa para kazanıyorlar. Peki bu adamlar ne kazanıyor? Gerçekten merakımdan soruyorum.

Telefonu açınca konuşuyor musunuz? Bazı botlar karşı taraf konuşunca başlıyor. Karşı taraf konuşmazsa bir süre sonra kapatıyor.

Adam insan gücünü harcamıyor. Bot enayileri buluyor. Enayi adam inanıp dönüş sağlarsa insan ilgileniyor.

Bankalarla sorunun varsa(borç,geciken ödeme) banka arıyordur. Arkadaşlarımız işlerini gerektiği gibi yapmadığı için 'aradık' notunu düşebilmek için bu şekilde takılıyorlar. Görüşüp şikayet edersen de bağlantı sorunu yaşanmıştır diyorlar.

Telefonu açınca konuşuyor musunuz? Bazı botlar karşı taraf konuşunca başlıyor. Karşı taraf konuşmazsa bir süre sonra kapatıyor.

Adam insan gücünü harcamıyor. Bot enayileri buluyor. Enayi adam inanıp dönüş sağlarsa insan ilgileniyor.

Her zaman alo diyorum 3 saniye sonra kapanıyor.

Bankalarla sorunun varsa(borç, geciken ödeme) banka arıyordur. Arkadaşlarımız işlerini gerektiği gibi yapmadığı için 'aradık' notunu düşebilmek için bu şekilde takılıyorlar. Görüşüp şikayet edersen de bağlantı sorunu yaşanmıştır diyorlar.

Her seferinde başka bir numara bazı numaralarda da direkt telefon "spam numarası" şeklinde uyarı veriyor onları hiç açmıyorum.

Korktuğunu sanıyorlar. :p

🤷‍♂️🤷‍♂️

Arkadaşlar, şu son günlerde haftada 7-8 defa tanımadığım numaralardan aranmaya başladım. Aklıma bir soru takıldı bu adamlar beni veya başka birini arayıp 10 saniye sonra telefonu kapatmaları onlara ne kazandırıyor? Bu nasıl bir maddi kazanç veya bilmiyorum ellerine ne geçiyor. Dolandırıcıların bir amacı var en azından biliyoruz. Arıyor seni ve diyor ki "işte bilmem ne markadan arıyoruz üstünüzde borç var vesaire" yani seni tongaya düşürmeye çalışıyor. Düşen olursa para kazanıyorlar. Peki bu adamlar ne kazanıyor? Gerçekten merakımdan soruyorum.

Beni de bir ara bütün aile birden aynı telefon numarası aramıştı spam uyarısı vermişti bende telefon.

Geri
Yukarı