Bilinmeyen USB aygıtı (aygıt tanımlayıcısı isteği başarısız oldu) hatası

specialforce801

Hectopat
Daha fazla  
MH650 kulaklığı bilgisayara bağladığımda bu hatayı alıyorum başka portları denedim Fast bootu kapattım düzelmedi sadece bu cihazda oluyor Type-C dönüştürücü ile telefonuma bağladığımda kulaklıkta bir sorun yok en az 20 kere tak çıkar yaptığımda kulaklık çalışıyor bazen.

Dosya Ekleri

• 1683122443094.png
    1683122443094.png
    12,6 KB · Görüntüleme: 38
  • 1683122585786.png
    1683122585786.png
    17 KB · Görüntüleme: 38
1.ilgili aygıtın programını Master Plus'dı sanırım arkada atık bırakmayacak bir program ile silip en son sürümünü kurmayı deneyiniz.
2.ses kartınız var ise en son driver sürümünü ve BIOS sürümünüz eski ise son sürümünü kurmayı deneyiniz.
3.Master Plus programını yönetici olarak çalıştırdıktan sonra USB'ye takıp denedyiniz.
4.chip set'inize ait en son güncellemeleri yapmayı deneyiniz.

Master Plus'u kaldırdım ancak kulaklığı algılarsa driverı yüklüyor ses kartı BIOS ise güncel.

Yoksa bu hatayı veriyor.

Eki Görüntüle 1765339

Evet alabiliyorum eğer algılarsa.
Yukarıdaki arkadaşın dediklerinin aynısını yapınca düzelen olmuş,Benim dediğim güncellemeleri yapınca çalışan da olmuş fakat bu şekilde hiç tanıtamayanlarda olmuş.Başka Windows sürümlerini denediniz mi?.En güncel Master Plus sürümünü deneyin olmadı yeni sürüm ve Driver çıkanakadar çözüm yok gibi.

Yukarıdaki arkadaşın dediklerinin aynısını yapınca düzelen olmuş, benim dediğim güncellemeleri yapınca çalışan da olmuş fakat bu şekilde hiç tanıtamayanlarda olmuş. Başka Windows sürümlerini denediniz mi? En güncel Master Plus sürümünü deneyin olmadı yeni sürüm ve driver çıkanakadar çözüm yok gibi.

Sabahtan beri tak çıkar yaparak tekrar çalıştırdım şimdilik driverı da yükledim ama tekrar olacak çözümü yok gibi cidden.

Sabahtan beri tak çıkar yaparak tekrar çalıştırdım şimdilik driverı da yükledim ama tekrar olacak çözümü yok gibi cidden.
Aynı sorunu başka bir aygıtta yaşamıştım.Yeni sürücü ya da yazılım çıkmadığı sürecek yok.

Hocam aklıma şu geldi ama olur mu bilemiyorum.Kulaklığınızı başka bir bilgisayara bağlayabiliyorsanız(kardeş,akraba,arkadaş vs) ve sistem bunu tanıyor ise ilgili bilgisayardan Driver .ini olması lazım kopyasını indirerek kendi bilgisayarınızda kullanmayı deneyiniz.Not:Çalışan driver hangi işletim sisteminde (windows 11/10) ve hangi versiyonda çalıştığına dikkat ediniz.Ayrıca Sfc/scannow Komutu ile sistem dosyalarınızda hasar var mı kontrol ediniz.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Verdiğim rehberden yararlanarak BIOS'unuzu size uygun yöntemle donanımsal yolla sıfırlayın. İşleme başlamadan önce tüm USB bağlantılarını kesin. Bütün BIOS ayarlarınız sıfırlanacağı için işlemden sonra F1 ile BIOS'a girip ayarlarınızı yapıp kaydedip cıkacaksınız. Masaüstüne geldikten sonra kulaklığınızı bağlayın.

BIOS Sıfırlama Rehberi

---

Aygıt yöneticisini açın, yukarıdan görünüme basıp "cihazlara göre sürücüler"e benzer bir seçenek olmalı onu seçin. Sistem aygıtları altından genişletilmiş sürücüleri kaldırın. Hangilerini kaldıracağınıza karar veremezseniz ekran görüntüsü atarsanız yardımcı olurum. Yeniden başlatma sorularına hayır deyin ve işleme devam edin. Önceden yüklediğiniz başka sürücler varsa otomatik oalrak onları kurarak çalışmaya devame decektir, tüm sürücüleri silene kadar işleme devam edin. Sürücülerin tamamı silindiğinde aygıtlar kaybolacak. Bu şekilde işlemi doğru yaptıgınıza emin olabilirsiniz.

Screenshot_43.png

Daha sonra evrensel seri veri yolu denetleyicilerindeki tüm cihazlara aynı işlemi uygulayın. Burada cihazlar kaybolmayacak. Onun yerine usbxxx.inf tarzı bir şey yazması gerekiyor.

Son sürücüyü de kaldırdığınızda sistemi yeniden başlatın. Windows Update'e gelip güncellemeleri kontrol edin. Otomatik olarak indirmeye başlamazsa gelişmiş seçeneklerden sürücü güncelleştirmelerine gelin oradan chipsetle ilgili olanları seçip indirin. İşlem tamamlanınca sistemi yeniden başlatın.

Son düzenleme:
Aynı sorunu başka bir aygıtta yaşamıştım. Yeni sürücü ya da yazılım çıkmadığı sürecek yok.

Hocam aklıma şu geldi ama olur mu bilemiyorum. Kulaklığınızı başka bir bilgisayara bağlayabiliyorsanız(kardeş, akraba, arkadaş vs) ve sistem bunu tanıyor ise ilgili bilgisayardan driver. İni olması lazım kopyasını indirerek kendi bilgisayarınızda kullanmayı deneyiniz. Not: Çalışan driver hangi işletim sisteminde (Windows 11/10) ve hangi versiyonda çalıştığına dikkat ediniz. Ayrıca Sfc/scannow komutu ile sistem dosyalarınızda hasar var mı kontrol ediniz. Kolay gelsin.

Sanırım kulaklıkta bir sorun var başka bilgisayara taktım aynı hatayı verdi.

Geri
Yukarı