Bilişim bölümünde korsan Windows 10 ve programlar kullanılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Haklı olabilirsiniz ama çocuk aklıyla konuşuyorsunuz. Siz fakir bir milletin evlatlarısınız. 1 dolar 1 lira değil bu ülkede. Lisans kullanmaya başladığın zaman bir tek Windows ile bitmiyor, hiçbir okul o masrafın altından kalkamaz. Bazen karışmayayım diyorum şöyle konulara ama hayal dünyanızda yaşıyorsunuz. Neymiş nereye şikayet edebilirmiş, 14 yaşında ev geçindirmek ne demek bilmez, okullar temizlik parasını bile velilerden topluyor hasbam düşmüş Windows peşine. Yeni nesil bir acayip oldu.

Parası olandan hesap sorarsın, rahatsızsanız okuyun, okutun ülkenize bir şeyler katın ülkeyi kalkındırın o zaman hesap sorun. Avrupalının 300 liraya aldığı ekran kartını almak için 50 konu açıp 12 ay taksite giren insanlarsınız boş konuşmayın. Dahada yazmam.

Benden corona döneminde yemediğim yemeğin parasını alan adamdan orijinal lisans beklerim ben. Bu lisansları zaten Microsoft'tan istediğiniz zaman çok büyük çoğunluğunu sağlıyorlar. Bence de böyle konulara karışmamalısınız.
Neyse. Bunu daha fazla tartışmayalım.

Windows'un, kullanılan programların sahipleri bile sizin kadar rahatsız olmuyorlardır. Boş duyar kasacak bir yer gördüğünüzde hemen atlıyorsunuz. Yeter ki konu boş olsun. Sadece size söylemiyorum bunu, genel olarak söylüyorum.
Hocam rahatsız olunacak bir durum yok anlaşılamayan mevzu o. Bu işin yapılması gereken yol bu şekilde. Ne zamandan beri işi olması gereken gibi yapanlar ve anlatanlar duyar kasar oldu anlamış değilim cidden. Kişinin parası olmayabilir eyvallah da bu durum cidden farklı saçma sapan yorumlar yapmaya lüzum yok.

Hocam rahatsız olunacak bir durum yok anlaşılamayan mevzu o. Bu işin yapılması gereken yol bu şekilde. Ne zamandan beri işi olması gereken gibi yapanlar ve anlatanlar duyar kasar oldu anlamış değilim cidden. Kişinin parası olmayabilir eyvallah da bu durum cidden farklı saçma sapan yorumlar yapmaya lüzum yok.
Ben sadece tek derdimizin bu olmadığını düşünüyorum. Gerçekten bütün sıkıntılarımız bitti de, tek derdimiz okullardaki Windows'lar kaldı sanki.

Sen ver parasını. Madem bu kadar korsan düşmanısın.

Sonradan okuyacak ve bu tarz yorumlar yapacak arkadaşlara açıklayayım;

Kendi ev sistemimde bütün programlarım lisanslı, ama okulumda eğitim amaçlı kullandığım bilgisayarımdaki programların lisansından ben sorumlu değilim, okulum sorumlu. Aksi bir durum olduğunu savunamazsın. Biliyorsun ki senin de düşüncen bu. Ama fazla takmadığın için bu şekilde düşünüyorsun. Lütfen daha detaylı düşün bu konuyu hocam.

Ben sadece tek derdimizin bu olmadığını düşünüyorum. Gerçekten bütün sıkıntılarımız bitti de, tek derdimiz okullardaki Windows'lar kaldı sanki.

Hocam umarım bir gün onlarca satır kod yazmanın zor olduğunu fark edersiniz o zaman bize hak vereceksiniz. Lütfen geniş çaplı düşünmeye çalışın.

Ya arkadaşım toplumun her kesiminde problem var. Hala anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Birisi ekonomiyi düzeltir birisi de korsan kullanılmaması için çaba gösterir. Herkes aynı problemi çözecek diye bir kaide mi var? En basitinden bir tasarım yaparken bile 3 kişiye ihtiyaç var ama çizimi yapan bir kişi. Bir de bu bakış açısıyla düşünün.

Hocam Windows hak ettiği parayı kazanamıyor diye düşündüğünüzden mi yazdınız bu yazıyı? Bu herifler yaptıkları işten fazlasıyla para kazanmadılar mı?

Israrla arkasında durduğunuz bir düşünce yüzünden masum insanları da korsan kullanmaya teşvik edebileceğiniz için sizi raporlamak durumundayım, sadece üzülüyorum, umarım bu düşünce biçiminden kurtulabilirsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı