Bilişim için okumam gereken lise

Türkmen02020

Hectopat
Daha fazla  
Ben 8.sınıf öğrencisiyim bilişim okumak istiyorum.
2 sorum var ;
  1. 1.hangi tür liselere gitmem gerek?
  2. 2.bilşim çok tercih edilen bir bölümmüdür yani kontenjanları nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
1'ncisi Meslek Lisesi yada Ticaret Meslek Liselerinde var bilişim teknolojileri bölümü
2'ncisi puanla yerleşmek isteyen çok olacaktır kontenjan alımını milli eğitim bakanlığı belirliyor

Liseden çok üniversiteyi düşün. Meslek liseleri genellikle üniversiteye yönelik eğitime ağırlık vermez. Meslek lisesinde bilişim eğitimi alırsın ama oradaki bilgi seni iyi bir pozisyonda işe sokmaya yetmeyecektir. Yani mutlaka üniversite başarısı yüksek olan bir lise tercih et. Hatta mümkünse yabancı dil eğitimi de olsun ya da ayrıca da alabilirsin bu eğitimi. Tabi hem meslek lisesine gidip hem de iyi bir üniversite de kazanabilirsin bu sana bağlı. Eğer lisede iyi çalışıp üniversiteye giriş puanını yüksek tutarsan ileride bilişimle ilgili her türlü bölümü rahatlıkla okuyabilirsin.

Teknik liseye gitmeni öneririm. Meslek liselerinin eğitimi çok iyi değil. Bu okullarda bilişim bölümüne gitmen gerekiyor. Anadolu lisesine git. Üniversite de istediğin alana gidersin. Liselerin eğitim kalitesi çok iyi değil.

Öncelikle bu bölümü istiyormuyum dıye kendine bir sor bilişim zor bölüm.

İlk başlarda kolay gelecektir , sonra anlarsın zorluğunu saatlerce bir monitörden program yazacaksın veya ne okuyorsan azimli olman gerek her zaman kendini geliştirmen gerek ingilizce bilmen önemli bi faktör.

Soruna gelirsek Çoğu meslek lisesinin bilişim bölümü var önemli olan hangi dalları sağladığı mesela bizim okulda sadece veri tabanı bölümü var. Diğer bölümler teknik servis , web tasarım diye gidiyor.

Ayrıca lisede bilişimden fazla birşey öğrenemessin gerek öğretmenin bilgi birikimi olsun gerek arkadaş çevresi filan ben bilişime Anadolu Teknik Lisesinden girmiştim ama bu sene ATL kaldırdılar diye biliyorum.

Öncelikle bu bölümü istiyormuyum dıye kendine bir sor bilişim zor bölüm.

İlk başlarda kolay gelecektir , sonra anlarsın zorluğunu saatlerce bir monitörden program yazacaksın veya ne okuyorsan azimli olman gerek her zaman kendini geliştirmen gerek ingilizce bilmen önemli bi faktör.

Soruna gelirsek Çoğu meslek lisesinin bilişim bölümü var önemli olan hangi dalları sağladığı mesela bizim okulda sadece veri tabanı bölümü var. Diğer bölümler teknik servis , web tasarım diye gidiyor.

Ayrıca lisede bilişimden fazla birşey öğrenemessin gerek öğretmenin bilgi birikimi olsun gerek arkadaş çevresi filan ben bilişime Anadolu Teknik Lisesinden girmiştim ama bu sene ATL kaldırdılar diye biliyorum.

bir sorum var çok programlı anadolu lisesi var puanıma uygun bilişim bölümüde var. sence gitmelimiyim ?

çok programlı anadolu lisesi iyimidir ? bana yararmı ?

Benim sana önerim ya Teknik Lisesi'ne gitmen, ya da herhangi bir Anadolu Lisesi'nde okuyup kendini dışardan geliştirmendir. Örneğin ben siyasete ilgiliyim ve geleceğimi buna göre şekillendirmek istiyorum. Fakat Sosyal Bilimler Lisesi'ne gitmedim. Anadolu Lisesi'nde okuyorum. Kendini illa okulda eğiteceksin diye bir şey yok.

Benim sana önerim ya Teknik Lisesi'ne gitmen, ya da herhangi bir Anadolu Lisesi'nde okuyup kendini dışardan geliştirmendir. Örneğin ben siyasete ilgiliyim ve geleceğimi buna göre şekillendirmek istiyorum. Fakat Sosyal Bilimler Lisesi'ne gitmedim. Anadolu Lisesi'nde okuyorum. Kendini illa okulda eğiteceksin diye bir şey yok.
Ben de mesleki teknik istiyordum ama benim puanıma göre bilişim öğrenebileceğim düzgün bir lise yok ki, hepsi sağlık meslek lisesi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı