Bilişim sistemleri ve teknolojileri vs iç mimarlık

ACExACE

Hectopat
Bilişim sistemleri okusam bilgisayar ve yazılım mühendislerine göre daha geride kalır mıyım?
İleride bilgisayar alanlarında yığılma olacağı için iş bulma sıkıntısı çeker miyim?
Bu yüzden iç mimarlık okumak daha mantıklı olur mu?
Not herhangi bir bölüme ilgim yok.
Sizce maaş ve iş olanakları arasından hangisini seçmem daha mantıklı olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilişim sistemleri okusam bilgisayar ve yazılım mühendislerine göre daha geride kalır mıyım?
İleride bilgisayar alanlarında yığılma olacağı için iş bulma sıkıntısı çeker miyim?
Bu yüzden iç mimarlık okumak daha mantıklı olur mu?
Not herhangi bir bölüme ilgim yok.
Sizce maaş ve iş olanakları arasından hangisini seçmem daha mantıklı olur?
Bilişim sektörü daha doygun maaş ödüyor, Yazılım ve Bilgisayar Mühendislerine göre geride başlarsın, ancak kendini geliştirdiğin taktirde (mezun olana kadar en azından belli çapta projeler geliştirmek vb.) firmaların çoğu okuduğun bölümden ziyade işi becerip beceremediğine bakıyorlar. Ha, dersen ki ben ülkedeki en büyük firmalarda çalışmak istiyorum ki bu şuan sanırım savunma sanayi firmaları, sadece bilgisayar mühendisi alıyorlar.

Bilişim sektörü daha doygun maaş ödüyor, yazılım ve bilgisayar mühendislerine göre geride başlarsın, ancak kendini geliştirdiğin taktirde (mezun olana kadar en azından belli çapta projeler geliştirmek vb.) Firmaların çoğu okuduğun bölümden ziyade işi becerip beceremediğine bakıyorlar. Ha, dersen ki ben ülkedeki en büyük firmalarda çalışmak istiyorum ki bu şu an sanırım savunma sanayi firmaları, sadece bilgisayar mühendisi alıyorlar.

Bilgisayar alanında yığılma var ama bu yığılma seni şaşırtmasın, iş bilen sayısı hala az.

Bilişim s. O zaman iç mimara göre daha avantajlı gibi.

Merhaba @ACExACE. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri mezunları Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği ve Bilgisayar Bilimleri mezunları gibi Pedagojik Formasyon alıp KPSS ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri dahil olmak üzere Lise ve Ortaokullara Bilgisayar Öğretmeni olarak atanma hakkına sahiptir. Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri bölümünün özel sektör ve devletteki iş imkanlarının İç Mimarlık bölümüne göre daha fazla olduğunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı