Bilişim Teknoloji öğretmenleri neye göre seçiliyor?

Revivmeooi

Hectopat
Bilişim meslek lisesine gidiyorum ben bayağı bir şey öğrenirim diye düşünüyordum fakat BTT derslerine girince hocanın çoğu konuda çok fazla bilgisiz (hakaret olarak söylemiyorum) olduğunu düşünmeye başladım. Mesela işlemci önbelleklerinin olmadığını söylemişti sonra modülde görünce işlemci önbelleklerinin olduğunu 8 GB'a kadar çıkabildiğini söyledi. Hadi onu geçtim HDD'lerde boyutun hızı belirlediğine dair şeyler söyledi. Hadi onu da geçtim bir programın açılma hızını RAM'in boyutu belirler dedi. 16 GB RAM'iniz varsa daha hızlı programlar açılır falan dedi. Normalde böyle şeylere takılmam fakat BTT sınavımızı bu hocanın yapacağını öğrendim :D. Bu konuyu merak ettiğim için açtım, bölümle ilgili üniversite okumadan bilişim öğretmeni olunuyor mu? Sırf güzel şeyler öğreneceğim diye Anadolu lisesini bırakıp meslekte kalmıştım oysaki.

Eli fare tutsa yetiyor sanırım. Yıllardır bilgi düzeylerinde artış yok.
Belki uygulamalı eğitimlerde bir şeyler öğrenirim diyeceğim fakat uygulamalı eğitim de yapamıyoruz ki. Boşuna Anadolu lisesine arkamı döndüm anladığım kadarıyla.
Bu konu okuldan okula değişiklik gösteren bir konu. Benim çok yakın bir bir arkadaşım İTÜ meslek lisesinde okuyor ve okuldan öğrendiği bilgilerle küçük küçük CPU'lar yapmaya başladı bile.
Bizim okulumuzda da çok iyi öğretmenlerin olduğunu biliyorum fakat bize o çok övülen hocalar denk gelmedi maalesef.

Belki uygulamalı eğitimlerde bir şeyler öğrenirim diyeceğim fakat uygulamalı eğitim de yapamıyoruz ki. Boşuna Anadolu lisesine arkamı döndüm anladığım kadarıyla.

Bizim okulumuzda da çok iyi öğretmenlerin olduğunu biliyorum fakat bize o çok övülen hocalar denk gelmedi maalesef.
O zaman dilekçe ile sınıf değiştirme hakkını kullan derim. Devamsızlığına notlarına bakılarak 2 kere sınıf değiştirebiliyorsun.

Maalesef işini sevmeden yapan veya yapabildiğini düşünen insanlar her branşta var. "Hiçbir şey yapmam maaşımı da alır çıkarım." tarzı öğretmenler olduğu sürece hep olmaya da devam edecek.
Şahsen bulunduğum okuldaki bilişim öğretmenimle aram gayet iyi ve kendisi bilgili, şanslı hissettim bu konuyu görünce.
Yukarıdaki arkadaşların dediği gibi sınıf değişikliği hakkınız varsa kullanabilirsiniz ama sırf bir hoca yüzünden de düzeninizi bozuyor olmak mantıklı gelmeyebilir. Sınava hazırlanan bir öğrenciyseniz az daha katlanın diyelim, nasıl olsa yakın zamanda kurtulacaksınız :).

10. sınıf öğrencisiyseniz daha bayağı zaman geçireceksiniz demek, program değişikliğiyle beraber umarım istediğiniz gibi olur diyelim madem :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı