BİM 50P633 hareket bulanıklığı hatası

alitok1989

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar BİM'den 8999 TL'ye TCL 50P633 model TV satin aldım. TV 60 Hz ve yazılımsal 2300MHz destekli.

Sorunun şöyle.

-Amazon Prime ile film izlemek istediğimde sanki 30FPS kare gibi görüntü veriyor.
(yüzüklerin efendisinde denedim)
-Uydu yayınlarında da yine görüntü hareketlendikçe bulanıklık oluşuyor.

2010 model LG42LM640 TV de bile çok bariz akıcılık farkı var.

Bu olayı yaşamadığım tek yer YouTube 60 FPS videolarda.(gemini man fragmanı). Orada video tam istediğim gibi akıcı bir şekilde ilerliyor kesinlikle 60Hz çalışıyor.

Bazı dandik TV'ler görüyorum TV yayınlarında çok akıcı görüntü veriyor.

Bu TV'nin paneli çok kaliteli olmasına rağmen bu şekilde akıcı görüntü verememesi sinirimi bozuyor i

Arkadaşlar BİM'den 8999 TL'ye TCL 50P633 model TV satin aldım. TV 60 Hz ve yazılımsal 2300MHz destekli.

Sorunun şöyle.

-Amazon Prime ile film izlemek istediğimde sanki 30FPS kare gibi görüntü veriyor.
(Yüzüklerin efendisinde denedim)
-Uydu yayınlarında da yine görüntü hareketlendikçe bulanıklık oluşuyor.

2010 model LG42LM640 TV de bile çok bariz akıcılık farkı var.

Bu olayı yaşamadığım tek yer YouTube 60 FPS videolarda.(gemini man fragmanı). Orada video tam istediğim gibi akıcı bir şekilde ilerliyor kesinlikle 60Hz çalışıyor.

Bazı dandik TV'ler görüyorum TV yayınlarında çok akıcı görüntü veriyor.

Bu TV'nin paneli çok kaliteli olmasına rağmen bu şekilde akıcı görüntü verememesi sinirimi bozuyor i

Aynı TV'den kullanıyorum. Bende bir sorun görünmüyor. Amazon'da 30FPS görüntü veriyor gibi demeniz biraz garip olmuş. Standart Blu-ray filmler 24 ya da 30 FPS'ten oluşur zaten. Özel bir durum olmadığı sürece 60 FPS film bulmanız biraz zor. TV kanallarında da bir sorun yaşamadım bu zamana kadar. TV üretim kaynaklı hatalı gelmiş olabilir size.

Yeni konular

Geri
Yukarı