BİM fiyatları abartmaya mı başladı?

Sizcede BİM ürünlerin fiyatlarını abartmaya mı başladı? Örneğin 2 gün önce minimum 250 TL olan zeytin yağı bugün 300 TL yapmışlar ekstradan artık un, süt gibi ürünlerden sadece bir adet alma saçmalığı gelmiş bizim burada sizde de böyle mi?
Sırf BİM değil bütün mağazalar. Millette bim ucuz migros pahalı algısı oluştuğu için migros zam yapsada fark edilmiyor.

Konuyla ilgili somut bir örnek vermek istiyorum. Bizim okulun karşısında bir BİM vardı her çıkışta oradan 2.75 TL'lik çiğ köfte dürümden 2 3 tane alırdım eve gidene kadar yerdim. Sonra bu dolar/euro falan bir anda artmaya başladı ya 18'e falan geldi, neyse işte o zamanlarda her gün 1 TL bazen 50krş zam yapıyorlardı. Ama işin garip tarafı dolar 14'e düşünce fiyatları düşürmediler hala aynı fiyattan devam ediyorlar. Güncel fiyatı 4.50TL en çok 5.50 TL olmuş idi.

Konuyla ilgili somut bir örnek vermek istiyorum. Bizim okulun karşısında bir BİM vardı her çıkışta oradan 2.75 TL'lik çiğ köfte dürümden 2 3 tane alırdım eve gidene kadar yerdim. Sonra bu dolar/euro falan bir anda artmaya başladı ya 18'e falan geldi, neyse işte o zamanlarda her gün 1 TL bazen 50krş zam yapıyorlardı. Ama işin garip tarafı dolar 14'e düşünce fiyatları düşürmediler hala aynı fiyattan devam ediyorlar. Güncel fiyatı 4.50TL en çok 5.50 TL olmuş idi.
Bu 6 ay önceki ben :( 6 ay sonra şu anki halini kıskanacaksın deselerdi kemal sunalın sözünü söylerdim

Yeni konular

Geri
Yukarı