BİM'de çalışma şartları ve maaşı nedir?

Snow24

Zeptopat
Daha fazla  
BİM'de çalışmak istiyorum belli bir süre ama maaşı konusunda net bir şey yazmıyor. BİM'de çalışıp da net ne kadar maaş aldığınızı söyler misiniz? Ve günde kaç saat çalıştığınızı da.

Asgari ücret ve prim alıyorlar diye biliyorum. Ama eksik mal çıkarsa senden kesiyorlar direk.

Yorumum kişiseldir kendi görüşüm, katılır katılmazsınız size kalmış. Üç harfli marketlerde çalışma koşulları ve maaş olarak en iyisi BİM diyebiliriz. Ortalama 10 saat çalışıyorlar genelde sayım olmazsa, 7.000-7500 TL arası maaş alıyorlar. Yaşadığım yer için konuşuyorum BİM'de çalışmaya girmek biraz daha zor. (İstanbul değil, trakya bölgesi) A101'e girmeni kesinlikle önermem en kötü şartlar ve maaş orada. Kendi kişisel en iyi şartlara göre sıralamam; BİM, Migros, şok, A101. A101'e arkadaşım girmişti, 8 saat dediler kasada çalıştı. Her gece sayım vs. işler çıkmış sürekli 12-14 saat arası çalıştırdılar. Daha sonra işi bırakmıştı zaten.

Son düzenleme:
Yorumum kişiseldir kendi görüşüm, katılır katılmazsınız size kalmış. Üç harfli marketlerde çalışma koşulları ve maaş olarak en iyisi BİM diyebiliriz. Ortalama 10 saat çalışıyorlar genelde sayım olmazsa, 7.000-7500 TL arası maaş alıyorlar. Yaşadığım yer için konuşuyorum BİM'de çalışmaya girmek biraz daha zor. (İstanbul değil, trakya bölgesi) A101'e girmeni kesinlikle önermem en kötü şartlar ve maaş orada. Kendi kişisel en iyi şartlara göre sıralamam; BİM, Migros, şok, a101. A101'e arkadaşım girmişti, 8 saat dediler kasada çalıştı. Her gece sayım vs. işler çıkmış sürekli 12-14 saat arası çalıştırdılar. Daha sonra işi bırakmıştı zaten.

Migros nasıldır en iyi o diyorlar.

A101'de ve özellikle Migros'ta ürün çeşitliliği çok geniş. Çalışan açısından bakarsan bu sana çalışırken çok zahmet ve karmaşa yaratır. Ürün çeşitleri ve ürünler çok olduğu için mağaza sayım günleri bitmek bilmez, normal bir günde çalışırken sürekli ürünleri kutudan çıkart, raflara yerleştir, mağazaya yeni gelen ürünleri depoya taşınmasına yardım et, müşteri varken kasaya koş yetiş vs. tüm gün tamamen koşturur durursun.
BİM'e girme şansın varsa kesinlikle BİM'e girmeyi zorla derim ben. Önceki üstteki mesajda genel olarak sıralamamı yazdım. BİM ürün çeşitliliği olarak en az market şu anda. Bir de şu var A101'de elde kalan satılamayan, son kullanma tarihine 1-2 gün kalmış ürünleri müşterilere kasada indirimli deyip sattırmak için durmadan kasa çalışanlarına baskı yaparlar. Az satarsın veya satamazsın laf yersin. BİM'de böyle bir olay yok. En az baskı ve en rahat çalışılacak market benim gözümde BİM'dir. Zaten en kurumsal markette burası.

A101'de ve özellikle Migros'ta ürün çeşitliliği çok geniş. Çalışan açısından bakarsan bu sana çalışırken çok zahmet ve karmaşa yaratır. Ürün çeşitleri ve ürünler çok olduğu için mağaza sayım günleri bitmek bilmez, normal bir günde çalışırken sürekli ürünleri kutudan çıkart, raflara yerleştir, mağazaya yeni gelen ürünleri depoya taşınmasına yardım et, müşteri varken kasaya koş yetiş vs. tüm gün tamamen koşturur durursun.
BİM'e girme şansın varsa kesinlikle BİM'e girmeyi zorla derim ben. Önceki üstteki mesajda genel olarak sıralamamı yazdım. BİM ürün çeşitliliği olarak en az market şu anda. Bir de şu var A101'de elde kalan satılamayan, son kullanma tarihine 1-2 gün kalmış ürünleri müşterilere kasada indirimli deyip sattırmak için durmadan kasa çalışanlarına baskı yaparlar. Az satarsın veya satamazsın laf yersin. BİM'de böyle bir olay yok. En az baskı ve en rahat çalışılacak market benim gözümde BİM'dir. Zaten en kurumsal markette burası.

Bu söylediklerinizi ciddiye alacağım teşekkürler.

Geri
Yukarı