BİM'in CEO'su Galip Aykaç istifa etti!

@405668 neden? Enflasyonun sebebi olarak bunlar gösteriliyor, doğal olarak tepkisini gösterdi.
Enflasyonun sebebi üretimsizlik ama mâlum market emin olun hem çiftçiden hem aracıdan fazla kazanıyor. Çiftçiden 2, 3TL'ye çıkıyor meyve sebze aracıyla 6-7TL oluyor mağazaya 15TL olarak geliyor. Sadece bu ürün değil her ürün öyle Ülker fabrika mağazasında Akyurt'ta 1TL'ye çikolatalar var ama mağazada 4TL ben aradaki 3TL'yi BIM'e ve aracıya veriyorum. Hani o kadar fiyat farkı var bir de işçilerine asgari ücrete yakın para veriyorlar. Saçmalık.

@405668 hadi diyelim ki bu adamlar bunu yapıyor, hükümet istese denetleyemez mi? İstediğini yapabilir ki siyasi birisiyle muhtemelen ters düşmeseydi de istifa etmezdi.

BİM şimdiye kadar ucuzdu en ufak laf söyleyen yoktu. Küresel ve ulusal ekonomik krize ayak uyduramadı diye nasılda taşlandı.
BİM'in en ucuz market olduğunu sanmıyorum hocam eve sürekli alışveriş yapan kişi olarak ŞOK, BİM'den daha ucuz.

Ayrıca Migros'un kendi markası '' M '' ürünler diğer marketlerle hep aynı fiyat ayrıca daha kaliteli.

BİM'in en ucuz market olduğunu sanmıyorum hocam eve sürekli alışveriş yapan kişi olarak ŞOK, BİM'den daha ucuz.

Ayrıca Migros'un kendi markası '' M '' ürünler diğer marketlerle hep aynı fiyat ayrıca daha kaliteli.
BİM'in bazı ürünleri adeta premium hem de uygun fiyat diyebilirim öyle de bir fark var.

Hocam benim yasal olarak ikamet ettiğim yerin yakınında örnek olarak Özkuruşlar diye bir market var fiyat etiketlerine baktığımda indirim görüyorum mesela Çağrı markette 43₺ civarlarına satılan Duru Okyanus Esintisi Duş Sabunu Özkuruşlar marketinde 35.95₺ civarlarına satılıyor.

Hocam benim yasal olarak ikamet ettiğim yerin yakınında örnek olarak Özkuruşlar diye bir market var fiyat etiketlerine baktığımda indirim görüyorum mesela Çağrı markette 43₺ civarlarına satılan Duru Okyanus Esintisi Duş Sabunu Özkuruşlar marketinde 35.95₺ civarlarına satılıyor.
Fiyat artışlarının sebebi zaten %90 hükümet orada sıkıntı yok ama bu marketlerin hiç mi suçu yok sanıyorsunuz? Nasıl olsa enflasyon var vuran vuruyo biz de vuralım kafasındalar.

Bu normal bir durum mu? Bence değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Mevcut hükümet tarafından ekonomik başarısızlığın sonucu olan yüksek enflasyon, değersiz para birimi ve düşük alım gücünün günah keçisi olarak marketler ilan edilmeye çalışılıyordu.

Galip Aykaç’ın “koyuna koyun” dediği çıkışı çok önemliydi fakat bir insanın korkmadan düşüncesinin arkasında durabilmesi gerektiğini kendisi bir kez daha gösterdi.

Bu kafa yapısı ile bu yöneticilere her şey müştehak.

Yeni konular

Geri
Yukarı