Bina altyapısı çekmek

burke35

Hectopat
Yeni eve taşındıktan sonra interneti bağladığımda ciddi bir hız düşüşü fark ettim. Türk Telekom'u aradığımda gelen adam bana altyapı olmadığını, ankastreden kablo çekmesi için elektrikçi çağırmamı söyledi. Normalde 16 MB olan download hızım 3 civarına düştü. Elektrikçiler kaça yapıyorlar? Ve bir önerisi olanlar var mı?

Hocam yeni taşındığınız binada altyapı o kadar destekli olmayabilir.

Hocam Telekom'dan gelen adam sinyalin tam olduğunu ama dairenin altyapı sıkıntısı olduğunu ve bu binadaki çoğu kişinin tekrardan hat çektirdiğini söylemişti biz boşuna mı para veriyoruz o zaman her ay.

Ben de kendi evimde benzer bir şey yaşamıştım ama Telekom bana ücretsiz çekti size böyle demesine şaşırdım.

Yani benimki aslında Superonline ama kendi altyapıları değil buraya Turk Telekom'dan ekipleri yolladılar 2 defa ilkini hemen arayınca yollamışlardı daha sonra da bayağı aradıktan sonra geldiler ama çok umudunuz olmasın bence bize ikisinde de altyapınız da sorun yok dediler.
Yani benimki aslında Superonline ama kendi altyapıları değil buraya Turk Telekom'dan ekipleri yolladılar 2 defa ilkini hemen arayınca yollamışlardı daha sonra da bayağı aradıktan sonra geldiler ama çok umudunuz olmasın bence bize ikisinde de altyapınız da sorun yok dediler.
Bu arada şunu da ekleyim biz burada hafif çakallık da yaptık normalde kendimiz eve gelen kabloyu yeniletmeden yenilettik dedik onlar da ikincisinde o yüzden çektiler yani isterseniz bunu da deneyebilirsiniz.

Yani benimki aslında Superonline ama kendi altyapıları değil buraya Türk Telekom'dan ekipleri yolladılar 2 defa ilkini hemen arayınca yollamışlardı daha sonra da bayağı aradıktan sonra geldiler ama çok umudunuz olmasın bence bize ikisinde de altyapınız da sorun yok dediler.

Bu arada şunu da ekleyim biz burada hafif çakallık da yaptık normalde kendimiz eve gelen kabloyu yeniletmeden yenilettik dedik onlar da ikincisinde o yüzden çektiler yani isterseniz bunu da deneyebilirsiniz.

Hıncımı ev sahibinden mi alacağım Türk Telekom'dan mı cidden kafam allak bullak oldu insan bir haber verir ya herkes mi birbirini kazıklamaya çalışıyor bu ülkede.

Pek takmıyorlar ki internet altyapısını. Ben 1980 yapımı binada otururken 10 Mbps internet alırken 2010 yapımı binada şu an 6 Mbps zar zor alıyorum.

Geri
Yukarı