Bina içindeki kırlangıç yuvasına ne yapılmalı?

chaturanga

Hectopat
Daha fazla  
Konuyu nereye açacağımı bilemedim çünkü soracağım şey evcil bir kuşla ilgili değil.

3 katlı bir apartmanda yaşıyoruz ve en üst katın tavanıyla duvarının birleştiği yere kırlangıçlar yuva yapmış. Normalde dokunmam ama apartmanın içinde uçup her tarafa pislemeye başladılar.

Bugün kuşları çıkardım ve girebilecekleri pencereleri falan kapattım. Ancak yumurta bırakmış olabileceğini düşünerek kamerayı uzun bir çubuğa bağlayıp yuvaların içine baktım. İkisinde de yumurta yok. Birinde kuş tüyleri var sadece. Sorum şu bu kuşlar (küçük siyah kırlangıçlar) ne zaman yumurtlar? Yuvalarını bozmayı düşünüyorum yumurta olmadığı için. Gidip dışarıda başka bir yuva yapabilirler mi hızlıca?

Sizin fikriniz nedir? Binanın içinde kuş pisliklerinden geçilmeyecek müsaade edersek. Yumurta olsaydı dokunmazdım orası net.

Bence temizle anlamadığım yumurta olup olmaması neyi değiştiriyor yani olsa gidersin taşırsın.

Kuş yokken taşırdın.

Hocam öyle bir durum olsa yumurtayı taşıyınca kuş nereden bulacak? Her neyse yumurta olmadığı için bozmam daha mantıklı olacak yoksa binayı baya pisletecekler ve yavrulayıp büyütseler bile yenilerini yapacaklar muhtemelen sonra kurtulmak daha zor olacak. Teşekkürler mesajınız için.

Hocam öyle bir durum olsa yumurtayı taşıyınca kuş nereden bulacak? Her neyse yumurta olmadığı için bozmam daha mantıklı olacak yoksa binayı bayağı pisletecekler ve yavrulayıp büyütseler bile yenilerini yapacaklar muhtemelen sonra kurtulmak daha zor olacak. Teşekkürler mesajınız için.

Yiyin hocam biraz önce bir konuda aklıma geldi.

Konuyu nereye açacağımı bilemedim çünkü soracağım şey evcil bir kuşla ilgili değil.

3 katlı bir apartmanda yaşıyoruz ve en üst katın tavanıyla duvarının birleştiği yere kırlangıçlar yuva yapmış. Normalde dokunmam ama apartmanın içinde uçup her tarafa pislemeye başladılar.

Bugün kuşları çıkardım ve girebilecekleri pencereleri falan kapattım. Ancak yumurta bırakmış olabileceğini düşünerek kamerayı uzun bir çubuğa bağlayıp yuvaların içine baktım. İkisinde de yumurta yok. Birinde kuş tüyleri var sadece. Sorum şu bu kuşlar (küçük siyah kırlangıçlar) ne zaman yumurtlar? Yuvalarını bozmayı düşünüyorum yumurta olmadığı için. Gidip dışarıda başka bir yuva yapabilirler mi hızlıca?

Sizin fikriniz nedir? Binanın içinde kuş pisliklerinden geçilmeyecek müsaade edersek. Yumurta olsaydı dokunmazdım orası net.

Hocam yumurtası yok dediniz. Kuşları bir kez daha içeri alacaksanız, bozmayın.

Hocam yumurtası yok dediniz. Kuşları bir kez daha içeri alacaksanız, bozmayın.

Yani tekrar içeri almayacağız, kendileri bir şekilde pencereler açıkken biz farkında olmadan girerlerse bilemem. Ama pencerelere tel yaptırmayı düşünüyorum çünkü binanın da hava alması gerekiyor.

İzin verirsek binayı mahvedecekler daha yeni boyandı baş edemeyiz ele geçirirlerse muhtemelen ileride de daha çok yavrulamaya ve daha çok yuva yapmaya başlarlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı