Binada altyapı var ancak sistemde gözükmüyor

Yasindmrci

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Malatya'da yaşıyorum deprem olduğu için başka binaya taşındık. Binada altyapı var, ama internet bağlamak için gittiğimde internet altyapısı gözükmüyor 2kez altyapı için gittim, ama sonuç yok. Kaç aydır bekliyorum. Mahallede herkesin internetti var ama bizim binada yok. Türk Telekom'a gidiyorum. En yakın zamanda bağlarız diyor. 4 ay oldu her hafta internet paketi almaktan gına geldi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230409_142426.jpg
    IMG_20230409_142426.jpg
    65,8 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20230409_142421.jpg
    IMG_20230409_142421.jpg
    50,8 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar Malatya'da yaşıyorum deprem olduğu için başka binaya taşındık. Binada altyapı var, ama internet bağlamak için gittiğimde internet altyapısı gözükmüyor 2kez altyapı için gittim, ama sonuç yok. Kaç aydır bekliyorum. Mahallede herkesin internetti var ama bizim binada yok. Türk Telekom'a gidiyorum. En yakın zamanda bağlarız diyor. 4 ay oldu her hafta internet paketi almaktan gına geldi. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Geçmiş olsun öncelikle.
Hocam TT müdürlüğüne gidip derdinizi anlatın. Kablo bağlantısı bitince direkt altyapı sorgulamadan kontrol ediniz. Fiber 200Mbps öneririm artık 100Mbps yetersiz ve eskidi. Ucuz şu anda 219.90TL FixNet 200Mbps fiber tarife. www.fixnet.com.tr/evinterneti

Hocam öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Bölgenizdeki Türk Telekom müdürlüğü ile iletişime geçin, bayilerle değil. Onlar da çözüm bulmazsa Twitter'dan Ümit Önal ve Türk Telekom Destek etiketleyerek tweet atın özel bir ekip sizi arıyor.
Hocam dediğinizi yaptım aradılar.adam diyiyorki türkiye geneli altyapı çalışmalarımız devam ediyor 24 ay içerisinde altyapı kontrolü yapılır internet bağlarsınız dediler.

Hocam siz müdürlükle görüşebildiniz mi? Görüşmediyseniz öncelikle orayla görüşün. Yine sonuç alamazsanız BTK, Cimer, Twitter'dan sürekli sıkıştırın

Hocam sadece OBK'lar çekilmiş. Muhtemelen müteahhit döşetmiştir. Bu, altyapı olduğu anlamına gelmez. Sadece iç tesisatı fiber kablo ile döşemişler. Kablolar öyle boşta duruyor. Yani binanızda altyapı yok sadece OBK döşetilmiş.
Sizin şu aşamada yapabileceğiniz en iyi şey bir dilekçe hazırlayıp müdürlükteki planlama birimine teslim etmek. Bina sakinlerinden de imza alırsanız daha iyi olur. Kuru kuruya görüşmelerle pek bir ilerleme kaydedemezsiniz. Hem deprem bölgesi olduğu için yatırımlar oraya yoğunlaşmış vaziyette şu an. Dilekçe verirseniz şansınız daha da yükselir.

Geri
Yukarı