Binada DSL yerine Ethernet girişi var

kaiimbi

Centipat
Daha fazla  
Yeni eve taşındım ve eski evdeki modemi de çağrı merkeziyle buraya adres değişikliği yaptım ancak bu binada da normalde takılan DSL yerine Ethernet kablosu var. Acaba nasıl bağlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni eve taşındım ve eski evdeki modemi de çağrı merkeziyle buraya adres değişikliği yaptım ancak bu binada da normalde takılan DSL yerine Ethernet kablosu var. Acaba nasıl bağlarım?
Dairenin içine Ethernet ile geliyorsa FTTB.
FTTH (GPON) olsaydı dairenin içine fiber gelirdi ont cihazında ethernete dönüşürdü.
Ne yapacaksın DSL modemin Ethernet WAN destekliyse. DSL yerine Ethernet portundan bir tanesine WAN olarak atayacaksın ve ayarlarını yapacaksın. Eğer olmuyorsa Keenetic Ultra router alıp bağlayabilirsin. Bize bağlayacağın cihazın marka modelini belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Biraz daha açıklayıcı söyler misiniz? Yani illa Superonline mı gelecek?
Superonline altyapısı ise evet. Onların vereceği router ile internete çıkarsın.

Dairenin içine Ethernet ile geliyorsa FTTB.
FTTH (GPON) olsaydı dairenin içine fiber gelirdi ont cihazında Ethernet'e dönüşürdü.
Ne yapacaksın DSL modemin Ethernet WAN destekliyse. DSL yerine Ethernet portundan bir tanesine WAN olarak atayacaksın ve ayarlarını yapacaksın. Eğer olmuyorsa Keenetic Ultra router alıp bağlayabilirsin. Bize bağlayacağın cihazın marka modelini belirtirsen yardımcı olmaya çalışırım.

Superonline AirTies 6271 olur mu acaba? Modemin arksında 4 girşin yanından WAN yazıyor.

Superonline AirTies 6271 bu olur mu acaba moremin arksında 4 girşin yanından WAN yazıyor
Tak airties’ı WAN’a tak ve otomatik yapacak mı ayarı. Eğer manuel yapacaksan Pppoe bilgilerini biliyor musun? Bilmiyorsan internete çıkamazsın. Onların vereceği Router’ı bekleyeceksin müşteri hizmetlerini arayıpta.

Tak airties’ı WAN’a tak ve otomatik yapacak mı ayarı. Eğer manuel yapacaksan Pppoe bilgilerini biliyor musun? Bilmiyorsan internete çıkamazsın. Onların vereceği Router’ı bekleyeceksin müşteri hizmetlerini arayıpta.
Yarın öğrenip yada belki bugün öğrenirim denerim olur umsrım çok teşekküredeirm

Yarın öğrenip yada belki bugün öğrenirim denerim olur umsrım çok teşekküredeirm
Rica ederim. Türkcell Superonline PPPoE bilgilerini paylaşmıyor FTTB ve FTTH fiber altyapı da bilgin olsun. Onların vereceği Huawei router ile çıkarsın. Lakin huawei’nin yazılımını kırıp bazı kullanıcılar o bilgileri öyle ediniyor ve istediği marka router alıp ayarı yapıp sorunsuz kullanıyor. Ben ilk başta Türk Telekom ve Türknet mantığı ile dedim Keenetic’i alırsın diye de. Superonline dediğinde almamanı öneririm, o bilgileri edinmediğin sürece.

Geri
Yukarı