Binali Yıldırım: 1.5 milyar din kardeşimizin sorumluluğu bize ait

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dayı ne anlatıyorsun halkın aç başkasına baksan ne yazar ah canım devletim benim hakkımı başkasına yediriyor kıyamaaam mı diyecek?

İşine gelmiyordur dostum işine.

Durum belli şu an dunyada corona ile devletlerin eli kolu bagli kaldigini gorduk çıkacak bir kitlikda çıkacak kuresel bir savasda ne cumhuriyet rejimi kalir ne de şu anki savunulan ya da savunulmayan ideolojiler her şey degisir.
Kendin konuşup kendine yanıt veriyorsun. Din Arap toplumuna indi diyorum İtalyan diyorsun. Din Araplara geldi diyorum Araplara. İtalyan inanırsa inansın bana ne? Ama ilk inen toplum Araplar diyorum kötü bir şey değil bu veya yanlış bir bilgilendirme değil.

Din.

Kendin konuşup kendine yanıt veriyorsun. Din Arap toplumuna indi diyorum İtalyan diyorsun. Din araplara geldi diyorum araplara. İtalyan inanırsa inansın bana ne? Ama ilk inen toplum araplar diyorum kötü bir şey değil bu veya yanlış bir bilgilendirme değil.

İnanirsin inanmazsin Amerika yerlilerinde oldukden sonra kitabeleri soz konusu mu ilah tabirleri var mı? Turklerde soz konusumu senin bir şey demene gerek yok kitabelerde var hiç birimiz o kitabeleri yazanlar kadar Türk degiliz yahut Norveç'de yahut Afrika yerlilerinde Hindistan da adina ogreti demek disina itilmek degil demek ki Arap toplumuna inen bir şey degil inanmayabilirsin.
Din.

İnanirsin inanmazsin Amerika yerlilerinde oldukden sonra kitabeleri soz konusu mu ilah tabirleri var mı? Turklerde soz konusumu senin bir şey demene gerek yok kitabelerde var hiçbirimiz o kitabeleri yazanlar kadar Türk degiliz yahut Norveç'de yahut Afrika yerlilerinde Hindistan da adina ogreti demek disina itilmek degil demek ki Arap toplumuna inen bir şey degil inanmayabilirsin.

Hep bir ögretici soz konusu yani araba indi demen yaniltici degil mi sence.

@Turkogul Arkadaş sen 100 yıl öncesine kadar Osmanlı'da şeriatla yönetiliyordun zaten ne alaka 1000 yıl?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı