Binance vadeli işlemler nasıl işliyor?

Darxenos

Femtopat
Arkadaşlar Binance vadeli işlemler kısmında ben 1 dolarlık bir işlem açtım diyelim. Kaldıracı ise 10X, %10 yükselişle param ikiye katlanacak, yani 2 dolar olacak. Şimdi %10 yükseldiği an ben kaldıracı 5X yapsam (işlem sırasında kaldıraç değiştirilebiliyor), bu sefer doğal olarak %20 yükselişte veya %20 düşüşte param iki katına çıkacak ya da param gidecek tamamen. O zaman %10 yükseldiği sırada param 2 dolar olacak ve o sırada ben kaldıracı 5X yaptığımda %10 düştüğünde param 1,5 dolar olacak. Kaldıracı 2X yapsam %10 düştüğünde param 1,8 dolar olacak. E işlem açtığım fiyata geri dönse yine kârda oluyorum. Bu hile olmuyor mu? Kaldıraç da %100 üzerinden hesaplanıyor, yani 10X yapsan kaldıracı 10'u 100'e böldüğünde %10 buluyorsun. Bu da %10 yükselişte paranın ikiye katlanması, tersi istikametinde paranın sıfırlanması demek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kaldıracı değiştirdiğinizde işlemdeki marjininiz otomatik olarak değiştiği için hacim aynı olacak. 10X 2 dolarlık işlemi 5X e çekerseniz marjininizde 4 dolar yapılıyor otomatik olarak ve hacim aynı kalıyor.

Kaldıracı değiştirdiğinizde işlemdeki marjininiz otomatik olarak değiştiği için hacim aynı olacak. 10X 2 dolarlık işlemi 5X e çekerseniz marjininizde 4 dolar yapılıyor otomatik olarak ve hacim aynı kalıyor.
Hocam ben marjinde işlem yapmıyorum ki? Vadeli işlemlerde yapıyorum. İkisinin arasında farkı var bunun. Benim marjinle işim yok.

Geri
Yukarı