Binaya fiber ne zaman gelir?

Ülkede fiberin geçmediği cadde kalmadı ama apartmana girmiyor. Çok zor ve pahalı gibi anlatılıyor. Tamamen yanlış bir algı oluşturdular ve ekmeğini yiyorlar.

Oysa ADSL veya VDSL altyapıya kıyasla çok çok ucuzdur. VDSL altyapı için vereceğiniz saha dolabı parasına 2-3 katı kişiye FTTH kurulum yapılabiliyor. Bakır altyapıya kıyasla arıza yapma oranı çok düşük.

Bu olayın artan yüksek hız taleplerine sessiz kalıp %3-5 fazla kar etmek için güdüldüğünün düşünüyorum çünkü o turuncu kabloların içinde en kötü durumda 6-8 tane fiber lifi var. Bunlardan 2-3 tanesi ya kullanılıyor ya kullanılmıyor.

Kısacası yüksek upload hızı sunmamak ve kurumsal taraftan daha fazla para koparmak için yapıyorlar.
Türk Telekom fiber hızı altında 16 mbps paket sattığı sürece bu ülkede internet konusu gelişmez hocam.

Türk Telekom fiber hızı altında 16 mbps paket sattığı sürece bu ülkede internet konusu gelişmez hocam.
Orası ayrı bir saçmalık, adamın evine veya binasına kadar fiber çekiyorsun ve 4-8-12-16Mbps gibi hızları satmaya çalışıyorsun.

Sonra suçu düşük paket tercih eden vatandaşa atıyor. Gönderme veya indirme hızı artığı zaman insanların tüketimi devasa boyutta artmıyor. Ortalama %10-20 artış oluyor. Bundan korkuyorlar.

Oysa 5-6 ay sonra tüketimi gene eski seviyeye dönecek. Bu durumun 1. nedeni gerekli kurumlarda bulunan kişilerin konuya hakim olmaması ve devletin ciddi baskı yapmaması kaynaklı.

Kısacası bu ülkede güzel bir şeyler kalmadı. Gitme fırsatı olan kaçırmasın. Her noktası problem ile dolu...

Orası ayrı bir saçmalık, adamın evine veya binasına kadar fiber çekiyorsun ve 4-8-12-16Mbps gibi hızları satmaya çalışıyorsun.

Sonra suçu düşük paket tercih eden vatandaşa atıyor. Gönderme veya indirme hızı artığı zaman insanların tüketimi devasa boyutta artmıyor. Ortalama %10-20 artış oluyor. Bundan korkuyorlar.

Oysa 5-6 ay sonra tüketimi gene eski seviyeye dönecek. Bu durumun 1. nedeni gerekli kurumlarda bulunan kişilerin konuya hakim olmaması ve devletin ciddi baskı yapmaması kaynaklı.

Kısacası bu ülkede güzel bir şeyler kalmadı. Gitme fırsatı olan kaçırmasın. Her noktası problem ile dolu...
BTK nın içinde bile TT ile ortak çalışanlar var. Şikayet edebileceğiniz tek kanal olan BTK bile işe yaramıyor artık. O artan kullanımlar TT ye uzun vadede çok getiri sağlar. xDSL de arızalar için harcadığı para o veri ücretlerinin 5 10 katı belki de.

İyi günler. 3 ay önce cadde boyunca turuncu fiber kabloları çekildi. Apartmana ne zaman gelir? Bu işler tam olarak nasıl işliyor anlatabilir misiniz?

İyi günler. 3 ay önce cadde boyunca turuncu fiber kabloları çekildi. Apartmana ne zaman gelir? Bu işler tam olarak nasıl işliyor anlatabilir misiniz?

Şu an durum nedir? Fiber evinize geldi mi? Bizim eve ne gelen var ne giden. Sokakta fiber evde bakır internet var.

Uzun zamandır kullanıyorum. Çoktan geldi.
Bizde de Eylül 2022'de caddeden sokağımızdaki rögar kapağına TT tarafndan fiber optik kablo çekildi.Ama tam bilgi vermiyorlar.Telefon kulübesine çekiyoruz dediler.Yok burası müstakil buraya gelmez falan diyor.Ama sokakta 3 tane yan yana sıfır bina var.

Galiba 2023 fiber yatırım kapsamasında olduğu için böyle ben bunları 2022 Temmuz'dan beri darlıyorum.Bi tek kablo sokağa gelebildi.O da eve kadar fiber içinse tabii...

Bende fiber çektirmek istiyorum. Fakat binada yada yan binada fiber kullanan kimse yok. Sadece 1 kişinin başvurusu ile fiber çeker mi Türk Telekom?

Bende fiber çektirmek istiyorum. Fakat binada yada yan binada fiber kullanan kimse yok. Sadece 1 kişinin başvurusu ile fiber çeker mi Türk Telekom?
Merhaba efendim,Site/apartmandaki sakinlerden imza toplayıp dilekçe halinde ikamet ettğiniz Türk Telekom Müdürlüğüne gidiyorsunuz.Dilekçeyi verdikten sonra TAKİP NO: talep etmeyi unutmayın..Ayrıca Açık Kapı,BTK Şikayet Sistemi,Twitter yoluyla işlemleri hızlandırabilirsiniz.Ve son olarak @Dejuf hocam size yardımcı olacaktır,destek alabilirsiniz.

Geri
Yukarı