Çözüldü Binaya gelen internet hızını tam alamıyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

24F3R

Kilopat
Yer
İSTANBUL
Daha fazla  
Meslek
REVİZYON UÇAK PLANLAMA
Arkadaşlar Merhaba,

Adres değişikliği sonrasında eve internetimi bağlattım. İlk zamanlar internet hızım 24 Mbps kadar iken bir anda düşüş oldu, 2 gün kadar internetsiz kaldım. Turk telekomdan arıza kaydı açtım. Gelen personel uğraştı bir şeyler yaptı interneti verdi, Adam gittikden sonra hız testi yaptım 1 Mbps bile alamıyordum. Sonra müşteri hizmetlerini aradım anlattım durumu, Tekrar kayıt falan derken sorun giderildi diye mesaj geldi. Baktım hızım 10 Mbps'yi geçmiyor. Neyse tekrar aradım bina için kabloda sıkıntı olabilir dediler. Ankastreye 24 Mbps hızın geldiğin söylediler. Sonrasında gidip 2'li telefon kablosu aldım kablo çoklu damar çıktı neyse bağladım kabloyu iyleşme oldu hızım şimdilerde 17 Mbps'yi görüyor ama yeterli değil 24 Mbps'lik hızı alamıyorum. Bir de sürekli bir kopma mevcut 1 saatte veya 1-2 saatte bir. Modemin fişini çekip takıyorum, düzeliyor.

Ne yapmalıyım? Anlayan biri varsa yardımcı olsun lütfen.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Cevap veren herkese teşekkür ederim. Sorunu hallettim. Türk Telekom sağ olsun 24 Mbps'lik hızım 18 Mbps'ye sabitlemiş, O nedenle hız düşüklüğü olmuş. Temsilci ile görüştüm hızımı tekrar 24'e ayarladı. Sorun hallolmuş oldu.
Bu tip bir durumla ben de karşılaştım, tahminimce modemden kaynaklanıyor olabilir. ASUS'un Dual-band bir modeline geçiş yaptım. Modemini Wireless kullanıyorsan kesinlikle değiştirmeni öneririm. Benim için de zamanında evdeki internet hattı kablolamasında sıkıntı olabileceğini söylemişlerdi, modemi değiştim 1Mbit bile eksik almıyorum.

Modemin nedir? Ayrıca Firmware sürümünü de belirt.

1571763506193.png

Depremden sonra sim kartları, modemler, çipler, telsizler hep sorunlu çalışmaya başladı.

Cevap veren herkese teşekkür ederim. Sorunu hallettim. Türk Telekom sağ olsun 24 Mbps'lik hızım 18 Mbps'ye sabitlemiş, O nedenle hız düşüklüğü olmuş. Temsilci ile görüştüm hızımı tekrar 24'e ayarladı. Sorun hallolmuş oldu.

Çözüm
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı