Binaya koyulan kutu GigaFiber mi?

Muhammet K

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
Yıllarca internet sıkıntısı çektim GigaFiber başvurusunu ilk yapanlardan biriydim ve 1 hafta önce binama bu şekilde bir kutu takıldı.

0D0198F7-2B9E-4DA2-A330-0675FCB8983D.jpeg

Şimdi sorum şu: Sanırım GigaFiber kutusu olduğunu düşünüyorum. Fakat adres bilgileri girdiğimde mevcut altyapı hızı çıkıyor.
1-) Bundan sonra ne gibi adımlar izlemeliyim?
2-) Bina içi tesisat ben mi yaptırıyorum yoksa bu konuyla TurkNet mi ilgileniyor?

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

Şimdiden teşekkürler…

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle binanıza gelen kabloların kutuya bağlanması gerekiyor bunun için saha ekipleri tekrardan gelicektir ve kurulumu gerçekleştirecektir. Bağlandıktan sonra mahalle üzerinde ki aktivasyon tamamlanması gerekiyor genellikle izin sorunu çıkmaz ise 15-20 gün de tamamlanıyor. aktifleştiğini anlamak için de gigafiber istiyorum kısmından sorgulayabilirsiniz, karşınıza 1000 mbps'li bir ekran çıkarsa bilin ki altyapı aktifleşmiştir yani başvuru yapabileceğiniz anlamına gelir. Başvurduktan sonra TurkNet kurulum için sizleri arayarak randevu oluşturacaktır. (Ogün evde olmanız gerekiyor.) Gelen ekip sinyal kontrolü yaptıktan sonra dairenize kadar fiber optik kablosunu çekicek ve modemi kurucaktır.

Nadir de olsa sinyal kontrolün de Sinyal zayıflaması fazla çıkabiliyor, bu tür durumlar da binanıza gelen kablolar tekrardan çekilmesi gerekiyor.

Arkadaşlar merhaba;
Yıllarca internet sıkıntısı çektim GigaFiber başvurusunu ilk yapanlardan biriydim ve 1 hafta önce binama bu şekilde bir kutu takıldı.

Eki Görüntüle 1520125

Şimdi sorum şu: Sanırım GigaFiber kutusu olduğunu düşünüyorum. Fakat adres bilgileri girdiğimde mevcut altyapı hızı çıkıyor.
1-) Bundan sonra ne gibi adımlar izlemeliyim?
2-) Bina içi tesisat ben mi yaptırıyorum yoksa bu konuyla TurkNet mi ilgileniyor?

@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku

Şimdiden teşekkürler…
Merhaba, kutu takıldıktan sonra aktivasyon işlemi yapılıyor ve aktivasyon yapıldıktan sonra altyapı sorgulamasında gigafiber paket bilgisi geliyor.

Adresinizde gigafiber aktif olduğunda başvuru yapıyorsunuz ve ekipler daireye kadar tüm bağlantıları yaparak size teslim ediyorlar.

Geri
Yukarı