BioNTech aşı deneyimim

Tamam da zaten içinde gerçekten bir şey olsa etkisini anında göstermez ki? bu 1 2 yıla anca etki eder. Bekleyip görücez artık benim tahminim içindekilerin iyi şeyler olmadığı.

Ben de 3 saat sonra olacağım. Hadi bakalım hayırlı olsun :)

Az önce saat 22:20 de BioNTech aşı oldum. (kronik veya herhangi bir hastalığım yok) aşının yapıldığını bile hissetmedim aşı sonrası 15 dakika hastahanede kalmamı söylediler. Evim hastahanenin üst sokağında olduğu için hemşireye ilettim. O zaman gidebilirsiniz dedi, şu an için hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum. Kolumda ağrı, uyuşma vs. yok, baş dönmesi mide bulantısı gibi belirtilerim de olmadı ve hayır metaller üzerime yapışmıyor 😂. Aşıya güvenmeyip aşı olmayanların içi rahat olsun gönül rahatlıyla yaptırabilirler.

Hocam bugün update gelicekmiş. Driverları yüklemeniz gerekiyor. (!)

Bir yan etkisi olduğunu iddia eden sensin. Biontech kurucusunun aşı olmadığını iddia eden yine sensin. Almanya ile ilgili saçmalayan da yine sensin. Ben neyi kanıtlıyorum?
Sana cevap istesem veririm çok basit bir insansın da kafamı senin gibilerle meşgul edemem. Okuduğunu anlamayanlarla tartışmak gerçekten zormuş. Bu forumda bile böyle insanlar barındığı için üzgünüm. Böylesi bir foruma yakışmıyor. Zaten attığım her mesaja gülücük atan insanlardan ne beklersin ki?

Sana cevap istesem veririm çok basit bir insansın da kafamı senin gibilerle meşgul edemem. Okuduğunu anlamayanlarla tartışmak gerçekten zormuş. Bu forumda bile böyle insanlar barındığı için üzgünüm. Böylesi bir foruma yakışmıyor. Zaten attığım her mesaja gülücük atan insanlardan ne beklersin ki?

"kalp iltihabi yapiyor" diyollar seviyesinde bir iddian var. Biontech kurucusu bile asiyi olmamis diyorsun. Ustune almanya kendi asisini kullanmiyor diyorsun.

Kanit yok, kaynak yok. Twitter aramasi linklemissin komik bir sekilde, cikan haberlerin senin iddialarinla alakasi yok.

Foruma asil yakismayan seninki gibi kulaktan dolma bilgiyle desteksiz bos yapan mesajlar asil.

Kafani mesgul etmemeye devam et istiyorsan ama asi gibi ciddi bir konud insanlari yaniltabilecek mesajlar atma. Gerci asil sorun zaten bu tarz dayanaksiz mesajlara musade eden yonetimde.

Bana seçenek çıktı sağlık ocağına almama rağmen. Bildiğim mRNA aşıları -70'de hastanelerde saklanıyordu, herneyse. Bu gün 14:00'a aldım bakalım. Özellikle soracağım Biontech mi yoksa Sinovac mı vuracaksınız diye.

Bir ara mRNA aşıları damar içi pıhtı oluşumuna neden oluyor deniliyordu. Ben de geleneksel aşıyı daha güvenilir buluyorum fakat bulunduğumuz duruma bakınca teknolojik aşıyı seçmek mantıklı geldi. Sinovac vurulanlar şimdi Biontech vurunacak 3. doz olarak.

Geri
Yukarı