BioNTech mi, sinovac mı?

Zorunlu değilse ben bir süre olmama taraftarıyım.

Ben öncelikli sıraya alınmışım meslekten dolayı, Sinovac için randevu vermiyor ama Biontech için veriyor. Soğuk zincirinin bozulmuş olmasından çekiniyorum Biontech aşılarının Türkiye'ye getirilirken. Sinovac daha güvenli geliyor bir de, geleneksel yöntemlerle üretildiğinden. Biontech mRNA aşısıymış yani yeni bir yöntem, ileride daha büyük hastalıklara yol açmayacağından emin olsam onu yaptırıcam yarın ama karar veremedim.

Ben öncelikli sıraya alınmışım meslekten dolayı, Sinovac için randevu vermiyor ama Biontech için veriyor. Soğuk zincirinin bozulmuş olmasından çekiniyorum Biontech aşılarının Türkiye'ye getirilirken. Sinovac daha güvenli geliyor bir de, geleneksel yöntemlerle üretildiğinden. Biontech mRNA aşısıymış yani yeni bir yöntem, ileride daha büyük hastalıklara yol açmayacağından emin olsam onu yaptırıcam yarın ama karar veremedim.
Aşı sonrası ne oldu? Yan etkileri neler?

Aşıya ikna için o kadar saçma sapan haberler çıkmaya başladı ki şüphe etmeden duramıyorum artık. Bir süre daha aşı olma konusunda çekimserim, özellikle Biontech alerjik bünyelerde ciddi reaksiyona sebebiyet verebiliyormuş.

Bana Kalırsa BioNTech. Şu an tartışmasız en iyi ve önerilen aşı.
BioNTech almayın kesinlikle. Daha yeni teknolojiyle üretiliyor ve çok tehlikeli. İleride kansere de sebep olabilir başka şeylere de. Çok etkili olmasa da Sinovac yapın başka çareniz yoksa.

Ne kadar bilgisiz ve geriye giden bir zeka var sizde harbiden hala böyle insanlar yaşıyor mu?

İnsanları paranoyak yapmayın. Herhangi bir araştırmaya dayanmadan söylediğiniz şeyler "Bugün yediğimiz hurmalar yarın kanser yapabilir." demek gibi saçma bir durum. Ki araştırmaya dayandırarak söylediğimiz şeyleri araştıran bilim insanları tarafından yapılmış şeyler var ortada. Güvenmeyebilirsiniz fakat sizi ileriye taşıyacağına inandığınız bir şüpheciliğiniz varsa böyle devam edin.
Her ihtimal mümkün olduğu gibi gelip sizin söylediğiniz ihtimale de imkansız demiyorum fakat dayanaksız diyorum. Bir tarafta dünya basını tarafından söz edilen bilimsel araştırmalar varken diğer taraftan "İleride ... olabilir." demek, "Bir gün hepimiz öleceğiz." demekle eşdeğer bana göre.
Adam haklı neden hemen saçma sapan üzerine gidiyorsunuz Dünyada ilk defa uygulanan aşı
aşı dediğin şeyin piyasa sürülmesi 10 yıl en az 1 yılda ilk defa kullanılan bir aşı yapılmış adam tabi paranoya olur hepimiz öleceğiz nedir ya hamaset geçiniz biontech denen zımbırtıya zerre güvenmiyorum etkileride seneler sonra çıkacak belkide hücre tipi bozuk bir nesil oluşacak bu riske neden gireyim sinovac olur çıkarım.Az korusun ama zararsız olsun

Merhaba, aşı olacağız ve bu yüzden aşı seçeceğiz. 2 tane var, elde hangisi varsa demeyin 2 tane var.

BioNTech aşı yapay olarak laboratuvarda üretilmiş, COVID-19'un bir kopyası. Tabii zayıflaştırılmış halde.
Sinovac aşı ise coronavirüs'ün gerçek ve hasta etme yeteneğine sahip olmayan hali.

BioNTech kullanan ülkeler; ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, Polonya gibi güçlü ülkeler.
Sinovac kullanan ülkeler ise genellikle gelişmemiş, adı duyulmamış ülkeler.

İnsanlar genelde BioNTech daha güçlü demişler, sizden dinlemek istedim.
BioNTech

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı