BIOS açıkken kapatılırsa nasıl tamir edilir?

TnrKn

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, geçen gün BIOS sırasında PC kapatmıştım (Evet, yaptım.). PC fanları dönüyor, ışıklar yanıyor ama görüntü yok ve fare ve klavye ışıkları yok. Yarın tamir ettireceğim. Konuştuğum kişi BIOS atacakmış anakarta dışarıdan bir şey ile. BIOS flashback ile mi yapılıyor bu işlem? Öyleyse denedim, olmadı. BIOS pilini çıkartıp taktım, yine olmadı. Yapılır mı sizce? teşekkürler.

Benim bildiğim buna benzer sadece Dual BIOS özelliği var. Tabi ben çok bir şey bilmiyorum arkadaşlar biliyorsa yazsın.

Merhaba, geçen gün BIOS sırasında PC kapatmıştım (Evet, yaptım.). PC fanları dönüyor, ışıklar yanıyor ama görüntü yok ve fare ve klavye ışıkları yok. Yarın tamir ettireceğim. Konuştuğum kişi BIOS atacakmış anakarta dışarıdan bir şey ile. BIOS flashback ile mi yapılıyor bu işlem? Öyleyse denedim, olmadı. BIOS pilini çıkartıp taktım, yine olmadı. Yapılır mı sizce? teşekkürler.

BIOS'tan zaten kapatmadan çıkamıyorsunuz ki reset atıyor bilgisayara zaten farklı bir durum bence.

BIOS sırasında bilgisayarı kapatırsanız bir şey olmaz ki. BIOS pilini çıkarıp takmayı denediniz mi?

Bazı anakartlarda oluyor hocam.
Evet, denedim olmadı.
BIOS'u bozmuşsunuz. Servise verin mahalle bilgisayarcıları atınca bozuluyor garanti. Kendim yaşadığım için biliyorum.
Şehrimdeki servislere sordum notebook yapıyorlarmış sadece. Servise vermem için istanbula kargolamam gerekiyor. Yapılsın benim için yeterli, garanti önemli değil benim için.
BIOS sırasında kapatırsanız bir sıkıntı olmaz.

BIOS açıkken veya güncellenirken anakarta gelen güç birden kesilirse sorun oluyor genelde.

Olayı tam olarak anlattığınıza emin misiniz?
BIOS güncelleme uzun sürüyordu yarım saat kadar ve ilk başta güç tuşuna basarak kapatmaya çalıştım olmadı. O yüzden PSU anahtarından kapattım. Anakartımda DUAL BIOS var sanıyordum ama yokmuş.
Boot tuşuyla açmayı deneyin ya da resetleyin BIOS'u anakarttan.
CLEAR tuşu yok bende ve kasa çalışıyor ama klavye mouse çalışmıyor. Bilmediğim için daha fazla sorun çıkarmak istemiyorum.
BIOS'tan zaten kapatmadan çıkamıyorsunuz ki reset atıyor bilgisayara zaten farklı bir durum bence.
PSU üzerinden kapattım. :D :d

Diğer bileşenlerde sorun olmuş mudur? Teşekkürler.

Evet, denedim olmadı.

Şehrimdeki servislere sordum notebook yapıyorlarmış sadece. Servise vermem için istanbula kargolamam gerekiyor. Yapılsın benim için yeterli, garanti önemli değil benim için.

BIOS güncelleme uzun sürüyordu yarım saat kadar ve ilk başta güç tuşuna basarak kapatmaya çalıştım olmadı. O yüzden PSU anahtarından kapattım. Anakartımda DUAL BIOS var sanıyordum ama yokmuş.

CLEAR tuşu yok bende ve kasa çalışıyor ama klavye mouse çalışmıyor. Bilmediğim için daha fazla sorun çıkarmak istemiyorum.

PSU üzerinden kapattım. :D :d

Diğer bileşenlerde sorun olmuş mudur? Teşekkürler.

Sonra garantilik iş olursa başınıza patlamasın bence İstanbul'a kargolayın.

Geri
Yukarı