BIOS ayar değişikliği sonrası PC açılmıyor

Lee0

Hectopat
RAM
3000 mhz corsair ddr4
SSD veya HDD modeli
256 GB SSD
Ekran kartı
R9 270x
Anakart
GIGABYTE B450M S2H
İşlemci
RYZEN 5 2600
Arkadaşlar BIOS'tan birkaç ayar değişikliği yapmıştım ve sonrasında bilgisayar açılmamaya ekran kartı görüntü vermemeye başladı. Açma tuşuna basıyorum ekran kartı 1sn dönüyor sonra duruyor bu işlemi sürekli tekrarlıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Diger tüm fanlar sorunsuz dönüyor gibi gözüküyor.
Bunun dışında RAM'leri çıkartıp bilgisayarı çalıştırınca ekran kartı sorunsuz dönmeye başlıyor. RAM'lerin tekini takıyorum sorun aynı.
Dünden beri BIOS pili ve clr_cmos işlemlerini deniyorum ancak çözüme ulaşamadım.
Ayar değiştirme sebebim ise CSGO Faceit Anti-Cheat'in çalışması için Secure Boot açılmalı imiş sanırım onu açarken başka şeyleri de kurcaladım.
Bu ayarları denemeden önce de XMP'yi açmıştım ancak onu açtıktan sonra bilgisayar açıldı oyun falan oynadım bi sıkıntı yoktu.
Windows 11

Son düzenleme:
Arkadaşlar BIOS'tan birkaç ayar değişikliği yapmıştım ve sonrasında bilgisayar açılmamaya ekran kartı görüntü vermemeye başladı. Açma tuşuna basıyorum ekran kartı 1sn dönüyor sonra duruyor bu işlemi sürekli tekrarlıyor ve ekrana görüntü gelmiyor. Diger tüm fanlar sorunsuz dönüyor gibi gözüküyor.
Bunun dışında RAM'leri çıkartıp bilgisayarı çalıştırınca ekran kartı sorunsuz dönmeye başlıyor. RAM'lerin tekini takıyorum sorun aynı.
Dünden beri BIOS pili ve clr_cmos işlemlerini deniyorum ancak çözüme ulaşamadım.
Ayar değiştirme sebebim ise CS:GO FACEIT anti-cheat'in çalışması için Secure Boot açılmalı imiş sanırım onu açarken başka şeyleri de kurcaladım.
Bu ayarları denemeden önce de XMP'yi açmıştım ancak onu açtıktan sonra bilgisayar açıldı oyun falan oynadım bir sıkıntı yoktu.
Windows 11.

Tam BIOS pilini sıfırlayın demeye gelmiştim ama denemişsiniz.

Geri
Yukarı