BIOS ayarı yaptıktan sonra sistem başlamıyor

en3s19

Decipat
Daha fazla  
BIOS'tan Secure Boot ayarı açık mı diye kontrol ettim, bir ayar değiştirmeden BIOS'tan çıktım ama çıkarken F10 değil de karşıma çıkan Exit sorusuyla çıktım fakat ani yaptığım için hatırlamıyorum. Sonra bilgisayarı çalıştırdığımda fanlar dönüyor, duruyor ve tekrar dönüp loopa giriyor ama hiç görüntü gelmiyor. Gigabyte B450M K anakart ve pilini çıkarıp takmayı denedim.

BIOS'tan Secure Boot ayarı açık mı diye kontrol ettim, bir ayar değiştirmeden BIOS'tan çıktım ama çıkarken F10 değil de karşıma çıkan exit sorusuyla çıktım fakat ani yaptığım için hatırlamıyorum. Sonra bilgisayarı çalıştırdığımda fanlar dönüyor, duruyor ve tekrar dönüp loopa giriyor ama hiç görüntü gelmiyor. Gigabyte B450M K anakart ve pilini çıkarıp takmayı denedim.

Tekrar BIOS kısmına girmeyi denedin mi?

BIOS'tan Secure Boot ayarı açık mı diye kontrol ettim, bir ayar değiştirmeden BIOS'tan çıktım ama çıkarken F10 değil de karşıma çıkan exit sorusuyla çıktım fakat ani yaptığım için hatırlamıyorum. Sonra bilgisayarı çalıştırdığımda fanlar dönüyor, duruyor ve tekrar dönüp loopa giriyor ama hiç görüntü gelmiyor. Gigabyte B450M K anakart ve pilini çıkarıp takmayı denedim.

Anakarttan BIOS pilini çıkartın, 5 dakika bekleyip geri takın, RAM'lerin yerini değiştirmeyi deneyin.

Attığım konuda Clear CMOS Jumperı kısmını inceler misiniz

Geri
Yukarı