BIOS Ayarlarından Game Boost Açmak Zararlı mı?

Loremm

Kilopat
Daha fazla  
Az önce BIOS ayarlarından Game Boost'u açtım. Oyun oynamadğım zamanlar bana zararı olabilir mi?
Ayrıca kasa artık daha sesli çalıyor, büyük ihtimalle fanların hızı arttırıldı. Kasanın oyun oynarken ısınmaması için olsa gerek.

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU ve RAM'lerin hızlarını arttır otomatik olarak. Bu da doğal olarak daha fazla ısı üretimine sebep olduğundan fanlar yüksek devirde çalışacaktır.

Otomatik OC iyi bir şey değildir.
Zararlı olacağını düşünmüyorum. Çünkü ön ayarlar çoğu OC yapılabilir işlemcilerin çıkabileceği en optimum frekansa ayarlıyor.

Gereksiz yüksek voltaj vererek yapıyor ama. Voltajı otomatikte tutmakta iyi değil zaten.
Orası biraz da işlemci piyangosuna bağlı olarak değişir. Kimi işlemci için o voltaj tam değerdir, kimi işlemci için değildir ama bu genel olarak alınan verilerde çoğu işlemcinin OC voltaj ve frekansı ortalamasına göre yapılıyor. İleride Nvidia'nın çıkardığı OC Scanner ile otomatik OC yapan bir algoritma gelirse bu sıkıntılar ortadan kalkacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı