BIOS Bilgisayarı Kapatıp Açabilir mi?

Kéd

Kilopat
Daha fazla  
Önceki konularımdan birinde bilgisayarın kendiliğinden kapanıp birkaç saniye sonra yeniden açıldığını söylemiştim ve daha sonra bilgisayar güç geliyor ama hiçbir görüntü, klavye ve fare ışık gelmiyordu. Vatan'a gönderdim ve bugün geri dönüş yapıldı. Sorunun BIOS'ta yazılımsal sorun olduğunu ve BIOS son sürümü yüklenerek sorunun çözüldüğünü söylediler. Ben kapanıp açılması durumunu PSU bağlamıştım. Size sormak istediğim BIOS bilgisayarı kapatıp açabilir mi?

BIOS'un güncel olmaması böyle sorunlara yol açabiliyor. Ben de böyle bir sıkıntı ile karşılaşmıştım. BIOS güncel olmadığı için bilgisayar uzun bir süre kapalı kaldıktan sonra açılırsa ekrana görüntü gelmiyordu, yeniden başlatmak gerekiyordu. Sorun yok BIOS güncelleşmişse sorun devam etmeyecektir. Sen de anakart markan yeni BIOS sürümleri yayınlarsa BIOS'u güncelleştirmeyi unutma.

BIOS'un güncel olmaması böyle sorunlara yol açabiliyor. Ben de böyle bir sıkıntı ile karşılaşmıştım. BIOS güncel olmadığı için bilgisayar uzun bir süre kapalı kaldıktan sonra açılırsa ekrana görüntü gelmiyordu, yeniden başlatmak gerekiyordu. Sorun yokBIOS güncelleşmişse sorun devam etmeyecektir. Sen de Anakart markan yeni BIOS sürümleri yayınlarsa BIOS'u güncelleştirmeyi unutma.
Aslında güncel BIOS kullanıyordum. Kullandığım anakart TUF B450 ve birkaç ay önce 1002 yayınladı ve güncelledim. Güncellemeden bir ay sonra bu sorunlar olmaya başladı yani durup dururken bilgisayar kapatıp açılıyordu. Bu olaydan önceki günde 1201 sürümü çıkmış ve onu kurmuşlar. BIOS'ta sorun olsa sorun hemen çıkması gerekmez mi daha sonradan da bu olay olması mümkün mü?
Son durum olarak bugün vatana gittim sistemi denedim sorunsuz çalışıyor. Eve geldim bilgisayarı bağladım yok gene aynı sorun var. Tekrar vatana götürdüm bu sefer orda da açılmadı biraz baktıktan sonra sorunu ups de bulduk. Eve geldiğimde sistemi ups bağladım ve ups sisteme fazla akım gönderiyordu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı