BIOS Boot Failure Detected hatası

Emir Gürbüz

Hectopat
  • Gigabyte - A320M-S2H
  • Ryzen3 2200G
  • 16 GB RAM 3000MHz
  • M.2 SSD Adata 512 GB
  • SATA3 SSD Kingston 120GB
  • SATA3 HDD 1TB
  • 400W PSU

Geçenlerde SATA 3 SSD'yi çıkarmıştım, taktıktan sonra BIOS Boot failure detected hatası vermeye başladı.
Disklerimi kontrol ettim disklerde hiçbir problem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS üzerinden 1. boot aygıtı olarak ayarlar mısınız acaba? Değişmiş olabilir.
1.sırada Windows boot manager bulunmakta.
Az önce cmos sıfırladım bios ayarlarını yaptım boot ayarlarına hiç dokunmadım bilgisayarı kapattım gücü kestim ve tekrar açtım şuanlık bir problem yok.Acaba neden yapıyor?
Şimdi tekrar denedim sorun devam ediyor driver ile ilgili bir şey olabilir mi ?

Son düzenleme:
Driver ile ilgili değildir. Eğer 1. sırada Windows Boot Manager varsa, açılması lazım hata vermeden. Başka bir diskte eskiden Windows kurulmadığına eminsiniz değil mi? Boot dosyaları kalmış olabilir.

Driver ile ilgili değildir. Eğer 1. sırada Windows Boot Manager varsa, açılması lazım hata vermeden. Başka bir diskte eskiden Windows kurulmadığına eminsiniz değil mi? Boot dosyaları kalmış olabilir.
kontrol ettim kalmış boot dosyaları bulunmamakta.
şimdi dikkat ettim hata verince biosa giriyorum ve sata portları boş gözüküyor herhangi boot ayarı yapıp biosa girdiğimde sata portlarına takılı olan diskleri gösteriyor
Sorunu Çözdüm yardım ettiğin için teşekkürler.
Sorun Diskler ile alakalı değilmiş işlemcime undervolt yapmıştım -108v du bunu -102v yapınca düzeldi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı