Disk Boot failure hatası

• Konuyu başlatan Silinen üye 251727
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 4
  • Görüntüleme 392
S

Silinen üye 251727

Ziyaretçi
15899872390824764410403438002196.jpg

Eski bir Exper PC'm vardı açıp içindekilere bakmak istedim böyle bir hata alıyorum ne yapsam düzelmedi. Yardımcı olur musunuz?
Anakart foxcon marka bu arada 3 GB RAM ekran kartı yok(harici) işlemciyi bilmiyorum.
Yardımcı olacak kimse yok galiba @Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Diskin anakart ile arasındaki bağlantıyı ve diskin güç kaynağı ile arasındaki bağlantıyı sağlayan kabloları kontrol et ve bunların çalıştığından emin ol. Bu aşamada bir sorun yoksa bilgisayarında yüklü olan işletim sistemi başlatılamayacak bir hasar almış olabilir. Bu ikisi dışındaki ihtimaller çok düşük ve karşılıklı uzun bir soru cevap treafiği ile çözülecek işler.

Diskin anakart ile arasındaki bağlantıyı ve diskin güç kaynağı ile arasındaki bağlantıyı sağlayan kabloları kontrol et ve bunların çalıştığından emin ol. Bu aşamada bir sorun yoksa bilgisayarında yüklü olan işletim sistemi başlatılamayacak bir hasar almış olabilir. Bu ikisi dışındaki ihtimaller çok düşük ve karşılıklı uzun bir soru cevap treafiği ile çözülecek işler.

Eski laptopun harddiski var onu takıp denesem ya da boş harddisk takıp Windows yüklesem o harddisklerdeki bilgilere erişebilir miyim

Eski laptopun harddiski var onu takıp denesem ya da boş harddisk takıp Windows yüklesem o harddisklerdeki bilgilere erişebilir miyim
-Boş bir HDD takıp windows kurduktan sonra erişebilirsin

-Live boot/USB boot tarzı bir sistemi bilgisayara önyünkleme yaparak görüntüleyebilirsin.

-Herhangi bir windows kurulumu sırasında disk bölme ekranında sürücü yükle seçeneğinden sonra göz at butonu sayesinde kısıtlı imkanlarla dosya adlarını görüntüleyebilir. Ve dosyaları başka bir diske/USB ye kopyalayabilirsin.

-Çalışan bir bilgisayara açmak istediğin HDD yi söküp "IDE/SATA to USB converter" bir parça ile USB den bağlayıpiçindekilere ulaşabilirsin

İş yükü olarak zordan kolaya doğru sıraladım.Karar senin

-Boş bir HDD takıp Windows kurduktan sonra erişebilirsin.

-Live boot/USB Boot tarzı bir sistemi bilgisayara önyünkleme yaparak görüntüleyebilirsin.

-Herhangi bir Windows kurulumu sırasında disk bölme ekranında sürücü yükle seçeneğinden sonra göz at butonu sayesinde kısıtlı imkanlarla dosya adlarını görüntüleyebilir. Ve dosyaları başka bir diske/USB ye kopyalayabilirsin.

-Çalışan bir bilgisayara açmak istediğin HDD'yi söküp "IDE/SATA to USB converter" bir parça ile USB'den bağlayıpiçindekilere ulaşabilirsin.

İş yükü olarak zordan kolaya doğru sıraladım. Karar senin.

Benim için zamanını ayırdığın için teşekkür ederim iyi geceler.

Geri
Yukarı