BIOS Boot Menu ayarları nasıl olmalı?

Fıraan

Hectopat
Yer
Ankara/Mamak
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hayırlı geceler diliyorum. Bir sorum olacaktı, bilgisayarımda BIOS'a girdiğim de Boot menü kısmında attım fotoğraf gibi ayarlar var. 1 gün önce format atmak istediğimde atamamıştım lakin en üstteki ayarı Only UEFI yaptığım zaman USB sürücümü okumuş ve akabinde format atabilmiştim. Şimdi sorum ise bu ayarların hepsi Only UEFI mi olmalı? Yoksa bu şekilde kalmalı mı? Değerli cevaplarınızı beklemekteyim.
P_20190802_004257~2.jpg

Varsayılana getir, UEFI Boot'u ve Security Boot'u aç. Boot Device Control 1. sırada Windows olsun, 2. veya 3. varsa devre dışı bırak. Varsa Fast Boot'u da aç ve kalanı kurcalama.

Security Boot demişsiniz ama Secure Boot adlı bir seçenek var ve altında OS Type var bastığımda 1-Other OS ve 2-Windows UEFI Mode var. Seçmem gereken 2.seçenek yani Windows UEFI mode'mudur?
Varsayılana getir, UEFI Boot'u ve Security Boot'u aç. Boot Device Control 1. sırada Windows olsun, 2. veya 3. varsa devre dışı bırak. Varsa Fast Boot'u da aç ve kalanı kurcalama.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı