BIOS CPU fan hatası normal mi?

meraklıadam

Hectopat
Daha fazla  
Resimde görüldüğü gibi 2 tane hata gözüküyor, nedeni nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20201108_140351.jpg
    IMG_20201108_140351.jpg
    178,9 KB · Görüntüleme: 81
Son düzenleyen: Moderatör:
Resimden anladığım üzere (bulanık olsa bile) şu an anakartın sadece egzoz fanını raporluyor ve ayrıca sıcaklık uyarısı alıyorsun. Boşta 60 derece hiç normal değil. Fanın güç bağlantısını kontrol et ve tam oturtmaya çalış. Eğer yuva 4 işlemci 3 pinli ise CPU'dan gelen kablonun uçundaki 2 çentik anakartaki yuvaya tam otursun. Eğer sistemde sıvı soğutma bağlıysa değerler neden bu kadar yüksek anlamadım.

Resimden anladığım üzere (bulanık olsa bile) şu an anakartın sadece egzoz fanını raporluyor ve ayrıca sıcaklık uyarısı alıyorsun. Boşta 60 derece hiç normal değil. Fanın güç bağlantısını kontrol et ve tam oturtmaya çalış. Eğer yuva 4 işlemci 3 pinli ise CPU'dan gelen kablonun uçundaki 2 çentik anakartaki yuvaya tam otursun. Eğer sistemde sıvı soğutma bağlıysa değerler neden bu kadar yüksek anlamadım.

Bence doğru* anlamaman bulanıklıktan dolayı değil, bilgisizlikten.

incele bakalım 10 saniye, ne farkedeceksin?

Düzenleme : moderatörlerin bu konuyu onaylaması baştan sona saçmalık.

CPU fanı çalışıyor mu? Daha fazla bilgi verin.

Çalışıyor tabii.
Ya.

Bence doğru* anlamaman bulanıklıktan dolayı değil, bilgisizlikten.

İncele bakalım 10 saniye, ne farkedeceksin?

Düzenleme: Moderatörlerin bu konuyu onaylaması baştan sona saçmalık.

Yani resimde gördüm normal diyor sanırım ama niye uyarı veriyor.

Gigabyte anakartın BIOS'unda böyle bir özellik var işlemci dercesi 60 dereceyi geçince ve fan bozuk ise uyar beni diye ben de aktif ettim inşallah hiçbir zaman uyarı almam😁😁
@Denizeri24 sert girmiş herkes bilecek diye bir şey yok bende var ondan biliyorum.

Ben de şimdi fark ettim. Kardeşim uyarı falan yok. BIOS'un uyarı vereceği limitleri ayarlayabiliyorsun o ekrandan. CPU fan arıza verdiği zaman uyarı versin mi vermesin mi onu seçebiliyorsun. Onlar uyarı değil anlayacağın. Kafamızı patatese çevirdin be 🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı