Çözüldü Bios Ekranı Açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Aykut Asa

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar; Öncelikle biraz sorunumdan bahsetmek istiyorum. Şu an bilgisayarımda Windows 8.1 yüklü ve bilgisayara Mac OS X Mavericks yüklemek için gerekli BIOS ayarlarını değiştirmek için bilgisayara reset attım. Ancak Bios ekranım açılmadı. Uzun zamandır da Bios ekranına giremediğim için sorunun neyden kaynaklandığını da açıkçası bilmiyorum. Bilgisayarım açılıyor. Ancak problem sadece bios'a girememek.

"TOPLAMA BİLGİSAYAR"
Windows 8.1 64bit (6.3, Build 9600) Sanırım test sürümüdür pek bir bilgim yok
Acer Aspire MC605 Anakart
BIOS P11-A2
Intel Core i5 3550P CPU 3.10 Ghz (4CPUs), - 3.1Ghz
Ram 12 Gb (2 adet "4+8") "Farklı markalar"
Ekran Kartı: AMD Radeon R9270x

Denediğim yöntemler:

• Advenced Startup'tan Uefi bilmemneyine girip restart dedim ve sonuç alamadım :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
(sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.)

• F2'ye basılı kalma F2'ye sürekli basarak açmaya çalışma aynı şekilde diğer efler F2, F3, F4, F5, F6, F7, F8, F9, F10, F11, F12 ve del (sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.)

• ctrl + esc'ye basılı kalıp bilgisayarı başladım (sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.)

• Windows 8 hızlı başlatma özelliği ile dedikleri start up ayarlarında değişiklik yaptım reset attım (sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.) ve ayarlar kendiliğinden eski haline döndü
upload_2014-11-17_22-15-34.png

Bunun dışında boot sekmesinde Safe Boot'a tik atmıştım yine eski haline döndü
upload_2014-11-17_22-16-43.png

• HDD'yi söküp taktım (sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.)

• Ramlari çıkarıp yer değiştirdim "tekli denedim" (sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.)

• Ekran kartını çıkarıp yeniden taktım (sonuç olarak hiçbir adım ilerleyemedim ve ekranım yine "Monitor go to sleeping" dedi.)

ve hala bios ekranına giremiyorum "Monitor go to sleeping" yazısı geliyor ve daha sonra bilgisayar açılıyor anlamış geğilim açıkçası mac os x mavericks kurmayı geçtim kendi bilgisayarımı yönetememek açıkçası beni rahatsız ediyor
anakart.jpg

Ek olarak bu da internette arayıp bulduğum anakartın ta kendisi.

Yardım edebilir misiniz?

1*yardım istiyorum arkadaşlar kasanın içi toz almaya başladı :) aktif olan kullanıcı yok sanırım

Dosya Ekleri

• upload_2014-11-17_22-14-33.png
    upload_2014-11-17_22-14-33.png
    8,5 KB · Görüntüleme: 1.104
Son düzenleme:
Merhabalar yeni üyeyim, Murat bey gecenin bir geç saatinde online olduğunuzu gördüm, size nasıl ulaşabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
3 - 4 defa denedim yine olmadı, jumper reset nedir bilmiyorum ama diğer dediklerinizi yaptım. Jumper reset dediğiniz acaba cmos olarak işaretlediğim kırmızı parça mı? Eğer oysa reset işlemini nasıl gerçekleştireceğim?

9pJpN9.jpg

Bu arada ben anakartı uyumsuz bir kasaya takmıştım, bu yüzden ön taraftaki reset tuşu da çalışmıyor. Sadece power tuşu yerine reset tuşu aktif, o da power görevini alıyor basınca pc'yi açıyor. Zaten resimde görüldüğü gibi iki kablo taktım, o iki kablo da pc'yi çalıştırmak için.

Murat bey sizden haber bekliyorum, gözlerime uyku girmiyor illet oldum format bile atamıyorum.

Aykut, evet işaretlediğin cmos yazanı diyorum. Orada 3 pin var, 2 tanesine takılmış. Onu sol tarafa yani aynı pinlerden 1/2 şeklinde takın. Şuan resimde 2/3 olarak takılı.

Merhabalar yeni üyeyim, Murat bey gecenin bir geç saatinde online olduğunuzu gördüm, size nasıl ulaşabilirim?
Eğer çok özel birşey yoksa konu açıp @kullancı adımı yazabilirsiniz. Örneğin böyle; @Murat5038

Murat bey dediğinizi dün gece denedim fakat yer değiştirdikten sonra bilgisayar açılmadı,
ayrıca bir şey daha söylemek istiyorum.

Mesajlarım sekmesinde "Türkçe Kurallarına Uymayan Mesaj" başlıklı bir uyarı konuşma açılmış. Bir mesajım ile ilgili Türkçe karakterlere uymadığım söylenip uyarılmıştım, fakat hangi mesajım ile ilgili uyarıldığım belirtilmemiş. Konuşmada 2 kişi var 1.'si uyaran Moderatör arkadaşımız, 2.'si de benim konuşma ile ilgili cevap yazamıyorum, o konu hakkında da bilgilendirir misiniz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı