GA-G31M-ES2L BIOS güncelleme sonrası BIOS açılmıyor

Rothstein

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gigabyte BIOS Güncelleme makalesi ile sorunsuz bir şekilde güncelleme yaptım. Güncellediğim zaman da "Update Success" diye bir yazı çıktı. Bilgisayar sorunsuz bir şekilde başladı. Bunları yapmama rağmen bilgisayarı Yeniden Başlat yapıyorum. DEL tuşuna art arda basmama rağmen BIOS SETUP açılmıyor.

Güncelleme yapmadan önce de BIOS pilini çıkartıp 3 dakika kadar bekleyip tekrar yerine taktım. Açtığım zaman böyle bir ekran karşıma çıktı. Default'ı seçtim. Bunları yapmama rağmen tekrar BIOS SETUP'ı açamadım. BIOS SETUP açılmadığı için Windows8.1 x64'e geçemiyorum. Sizin yardımınızla daha öncelerde olduğu gibi çözeceğimi düşünüyorum. İyi forumlar.

Screenshot_2017-08-20-01-13-30-1 (1).png

Eğer unuttuğum bir şey varsa lütfen yazın. Konuya ekleyeceğim. Bundan önce Windows 10 x64 kullanıyordum fakat başım çok ağrıdı. Mecburen tekrar buna geçmek zorunda kaldım.

İşlemci: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @3.00GHz (2 CPUs)
Bellek: 4096MB RAM (Kullanılabilir 3.25)
Ekran Kartı: AMD Radeon R7 240
Yaklaşık Top. Bellek: 3428 MB

Güncelleme yapmadan öncede BIOS açılmıyordu. Boot Menu girip +Harddisk seçiyorum ama format işlemi hâlâ başlamıyor. Birkaç kere açmaya çalıştıktan sonra bilgisayar 2-3 dakika sonra kapanıyor. Biraz kapalı kaldıktan sonra düzeliyor. Pili tekrar çıkartıp Default'ı mı seçeyim?

Biraz araştırma yaptım. Boşuna pili söküp dakikalarca bekliyorum herhalde. Jumper'ı söküp yana takmam gerekiyormuş. Anakartın üzerine bakıyorum ama bir türlü Jumper'ı bulamadım. Anakartın resmini de aşağıya bırakıyorum. Bulan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

https://www.upload.ee/image/7369045/20170820_140241.jpg

Windows 8 ve Üstü Sistemlerde BIOS ve Boot Menüsüne Giriş Bu konuyu inceleyip girmeye çalıştım fakat bu ekrana geldikten sonra klavyenin ışıkları sönüp çalışmıyor.

https://www.upload.ee/image/7370182/20170820_232045.jpg

CD ile format atmaya çalıştığım zaman da Boot Menu'de klavye çalışmıyor. USB klavye olduğu için sanırım. Benim format atmamı istemiyor bilgisayar herhalde :D

Sorun hâlâ devam ediyor. Bugün her yere bakıp Jumper bulmaya çalıştım. Bulduğum bir yerde beni kazıklamaya çalışıyordu. Boş şekilde döndüm, bir türlü çözemedim şunu :)

Windows 7 USB/DVD Tool ile sorunu çözdüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı