Çözüldü BIOS ekranı gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kismebaby

Kilopat
Makaleler
1
Yer
ŞANLIURFA
Daha fazla  
Merhaba, mouse ışığının bilgisayar kapalıyken açık kalmaması için BIOS'a girmeyi deniyorum fakat siyah ekran oluyor ve tepkisiz kalıyor ama reset atınca bilgisayar sorunsuz. Çözüm nedir? Pil bitmiş olabilir mi?

Çözüm
Pilin bittiğini zannetmiyorum. BIOS resetleyip deneyin. Pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Mutlaka, fişten çekik olsun.
Deneyeceğim

Bilgisayarı kapattıktan sonra
Power Supply açma kapama tuşu kapatırsın hepsi sonra fare ışığı söner
Hem daha sağlıklı.
Gün içinde sürekli açıp kapatıyorum 1 defa olsa haklısın ama benim için kullanışsız.

Bilgisayarı komple kapatın. Daha sonra açın ve anakartınızın bios girme tuşuna basın sürekli olarak.
Yeniden başlat dediğinizde biosa giremeyebilir.
Denemiştim ama olmadı ama tekrar denerim.

Anakartınız nedir hangi tuşa basıyorsunuz.
b450m s2h 'delete' sorun aslında bios ekranının gelmemesi yani masaüstüne çıkmıyor siyah ekranda sinyal yollamıyor monitöre.

Harddisk ve harici depolama bağlantılarını keserseniz son çözüm olarak girmek zorunda.
Deneyeceğim.
Çözüm : BIOS pilini değiştirdim belki çıkarıp taksamda çözüm olurdu ama yeni pilden zarar gelmez. Yardımcı olanlara teşekkürler.
Pilin bittiğini zannetmiyorum. BIOS resetleyip deneyin. Pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Mutlaka, fişten çekik olsun.

Deneyeceğim

Bilgisayarı kapattıktan sonra
Power Supply açma kapama tuşu kapatırsın hepsi sonra fare ışığı söner
Hem daha sağlıklı.
Gün içinde sürekli açıp kapatıyorum 1 defa olsa haklısın ama benim için kullanışsız.

Bilgisayarı komple kapatın. Daha sonra açın ve anakartınızın bios girme tuşuna basın sürekli olarak.
Yeniden başlat dediğinizde biosa giremeyebilir.
Denemiştim ama olmadı ama tekrar denerim.

Anakartınız nedir hangi tuşa basıyorsunuz.
b450m s2h 'delete' sorun aslında bios ekranının gelmemesi yani masaüstüne çıkmıyor siyah ekranda sinyal yollamıyor monitöre.

Harddisk ve harici depolama bağlantılarını keserseniz son çözüm olarak girmek zorunda.
Deneyeceğim.
Çözüm : BIOS pilini değiştirdim belki çıkarıp taksamda çözüm olurdu ama yeni pilden zarar gelmez. Yardımcı olanlara teşekkürler.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı