BIOS Ekranı Gelmiyor

Untouchablee

Hectopat
Merhaba. Kasamı temizlemek için ekran kartını, belleği ve işlemci fanını söküp temizleyip geri taktım ama bilgisayarı çalıştırınca ekran gelmedi. BIOS ekranı gelmedi. Ne yapmalıyım? Belleği farklı slotlara takıp çalıştırmayı denedim fayda etmedi. BIOS pilini çıkartıp bilgisayarı çalıştırmayı denedim fayda etmedi. Ne yapmalıyım? Temizliği titizlikle yaptım ve hiçbir parçaya zarar vermedim. Tozları uçurmak için fön makinesinin soğuk modundan yararlandım.

Fanı geri monte edince fazla sıkmadığından emin ol. BIOS pilini söktüğünde de PC'ye güç bağlantısı takılı olmamalı Clear CMOS için.
BIOS pilini söktükten sonra 5 dakika kadar bekledim ve sonra yeniden takıp sistemi başlattım fakat sorun devam etti. İşlemci fanını yeniden söktüm ve yeniden taktım. Olması gerektiği gibiydi sanırım. Vidaları yerine oturtup üzerlerine baskı uyguladım tık sesini duyana kadar. Şuan herşey düzgün yerli yerinde gibi görünüyor ama BIOS ekranı gelmemeye devam ediyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı