BIOS ekranında klavye ve mouse problemi

abdullahxtdp

Kilopat
Herkese tekrar merhaba.

Bir müddet önce iki SSD kullanarak RAID-0 yöntemiyle işletim sistemi kurdum. BIOS üzerinde gerekli ayarları yaptıktan sonra kurulumu tamamladım.

Bıosʼa girince klavye ve mouse iş görmüyor. İmleç oynamıyor. Bir durum var. CTRL+alt+delete yapınca PC yeniden başlıyor. F11ʼe basınca bir menüyle ilgili işlem yapıyor ve uyarı veriyor. Yani klavye ve mouse çalışıyor. Ama menüde gezemiyorum. BIOS donuk vaziyette. Ayar yapamıyorum.

RAID ayarı ile kurulum yaptığım için de pil çıkarmak suretiyle sıfırlama yapmaktan çekiniyorum.

Bunun çözümü hakkında yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
Herkese tekrar merhaba.

Bir müddet önce iki SSD kullanarak RAID-0 yöntemiyle işletim sistemi kurdum. BIOS üzerinde gerekli ayarları yaptıktan sonra kurulumu tamamladım.

Bıosʼa girince klavye ve mouse iş görmüyor. İmleç oynamıyor. Bir durum var. CTRL+alt+delete yapınca PC yeniden başlıyor. F11ʼe basınca bir menüyle ilgili işlem yapıyor ve uyarı veriyor. Yani klavye ve mouse çalışıyor. Ama menüde gezemiyorum. BIOS donuk vaziyette. Ayar yapamıyorum.

RAID ayarı ile kurulum yaptığım için de pil çıkarmak suretiyle sıfırlama yapmaktan çekiniyorum.

Bunun çözümü hakkında yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

5 ay sonra problem çözüldü. AMD’nin son yayınladığı Chipset sürücüsü, BIOS ekranında çalışan fakat görsel olarak belirti göstermeyen klavye ve mouse problemini çözdü.

İlgili chipset haberi: AMD, Hataları Düzelten Chipset Sürücüsü Yayınladı - Technopat

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı