BIOS Flash Programlama

Özel mesaj atarmısın bende eskişehirdeyim.

cihazı ve kıskacı bana karşı ödemeli kargolamanı rica edicem çinden alsam 40 güne gelicek. Birde usb tipinde olanlar var onlarlada bu kıskaç çalışıyor diye biliyorum.
Çinden sipariş etmeni öneririm. Beklmek istemiyorsan Almanya'da da satıcılar vardı diye hatırlıyorum. Ben bu gönderiyi yazdıktan (tam bir yıl olmuş) sonra kimseden ses çıkmadığı için ürünleri evime götürdüm. Kıskaç'ı Ingiltere'den amazon'dan getirtmiştim. Anakart modelin nedir?

Çinden sipariş etmeni öneririm. Beklmek istemiyorsan Almanya'da da satıcılar vardı diye hatırlıyorum. Ben bu gönderiyi yazdıktan (tam bir yıl olmuş) sonra kimseden ses çıkmadığı için ürünleri evime götürdüm. Kıskaç'ı Ingiltere'den amazon'dan getirtmiştim. Anakart modelin nedir?
Lenovo y580 entegre olduğunu için kıskaca ihtiyacımda var Eskişehir e işiniz düşerse görüşebiliriz veya yardım etmek isterseniz kargo ile gönderebilirsiniz.

Maddi durumum el verdiği anda çinden getirtip sana yollayacağım. Bundan önce BIOS kurtarmayı denedin mi? Flash diske bios dosyasını atıp özel bir başlatma sekansı yapmayı. (örn: fn + B + güç tuşu)
Şu anki sorununu anlatırsan çözmeyi deneriz ekipman gelene kadar.

Anakart üzerindeki SPI flash çipini buldun mu? Fotoğrafını atman mümkün mü?

Çipler bunlara benziyor olmalı. Fotoğraflarını çekip atman mümkün mü?

LENOVO Y580 - Nie ładuje baterii i nie wykrywa zasilacza.

Bir de burda yazanları dene.

Dosya Ekleri

• 2983898700_1414783655.jpg
    2983898700_1414783655.jpg
    92,5 KB · Görüntüleme: 223
  • 5953124100_1414783655.jpg
    5953124100_1414783655.jpg
    88,3 KB · Görüntüleme: 231
Maddi durumum el verdiği anda çinden getirtip sana yollayacağım. Bundan önce BIOS kurtarmayı denedin mi? Flash diske bios dosyasını atıp özel bir başlatma sekansı yapmayı. (örn: fn + B + güç tuşu)
Şu anki sorununu anlatırsan çözmeyi deneriz ekipman gelene kadar.

Anakart üzerindeki SPI flash çipini buldun mu? Fotoğrafını atman mümkün mü?

Çipler bunlara benziyor olmalı. Fotoğraflarını çekip atman mümkün mü?

LENOVO Y580 - Nie ładuje baterii i nie wykrywa zasilacza.

Bir de burda yazanları dene.
Hocam durum şöyle görüntü ayarları ile oynarken biostan siyah erkanda kaldı ezbere bildiğim için görmedende olsa bios default ayarlara döndürdüm fakat PCI ı seçince bu sefer bios a girmedi sonra bios u flashlıyarak resetliyim dedim fn+B ile fakat sanıyorum indirdiğim rom sorunluydu çünkü unlock modlu bir rom kullanıyordum önceden yine aynısı flashlıyım dedim ve bip sesleri kesildi normalde restart yapması gerekirken öylece kaldı baya bir süre sonra kapattım ve birde elektrik dahi gelmedi anladım yanlış romdu ve bios gitti o yüzden çip sökülsünde istemiyorum bir dünya para birde benim kıskanç ile yeniden orjinal geldi romunu atmam lazım anakartın şeması var bios konumu ile ilgili ama yinede atabilirim resmini bu arada teşekkürler hocam ücret sorun değil zaman sorun 20 tl ye geliyor fakat 40 gün makineyi yatırmam gerekicek o yüzden dedim eskişhire gelirsen görüşelim veya aletleri bana gönder halledip hemen sana göndereyim beni çok sevindirmiş olursun

Anakart bu şekilde

Dosya Ekleri

• bios.jpg
    bios.jpg
    661,3 KB · Görüntüleme: 243
İşte, aletler yanımda olsa seve seve gönderirdim. Memleketteler. Hatta yanımda olsa aletleri kapar Eskişehire gelirdim. Yapardık. Eskişehiri de gezmiş olurdum. Sana gönderdiğim linkteki kurtarma metodunu dene. Şu anda elimden bu kadarı geliyor.

Kusuruma bakmazsın umarım.

İşte, aletler yanımda olsa seve seve gönderirdim. Memleketteler. Hatta yanımda olsa aletleri kapar Eskişehire gelirdim. Yapardık. Eskişehiri de gezmiş olurdum. Sana gönderdiğim linkteki kurtarma metodunu dene. Şu anda elimden bu kadarı geliyor.

Kusuruma bakmazsın umarım.
Anladım dediğim gibi o metotların çalışması için bilgisayarın çalışıyor olması lazım bios gittiği için hiç açılmıyor güç yok gibi ama yinede sağol birde ben bulabilirsem şu usb tipinde olanlar var ch341a modelinde bios desteklememe gibi bir sorun yaratır mı 24x 25x chipler destekli diyor sadece

Anladım dediğim gibi o metotların çalışması için bilgisayarın çalışıyor olması lazım bios gittiği için hiç açılmıyor güç yok gibi ama yinede sağol birde ben bulabilirsem şu usb tipinde olanlar var ch341a modelinde bios desteklememe gibi bir sorun yaratır mı 24x 25x chipler destekli diyor sadece
Sorun olmaz. Bende de bunlardan var. Yazılımsız geliyorlar. CD falan yok.
Bendeki yazılımı kullanabilirsin.
MEGA
!JezTv-BghTHlQRujwOcYhg

Sorun olmaz. Bende de bunlardan var. Yazılımsız geliyorlar. CD falan yok.
Bendeki yazılımı kullanabilirsin.
MEGA
!JezTv-BghTHlQRujwOcYhg
Kıskaç ile bağladım fakat oku dediğimde FF olam değerler 0000 gösteriyor sil diyorum içini chip in siliyor silmişmi diye kontrol ediyorum hiç bir değişiklik yok yine 000 rom yazsamda aynı sorun nedir sorun sizce?

Kıskaç ile bağladım fakat oku dediğimde FF olam değerler 0000 gösteriyor sil diyorum içini chip in siliyor silmişmi diye kontrol ediyorum hiç bir değişiklik yok yine 000 rom yazsamda aynı sorun nedir sorun sizce?
Kıskaçtaki 1 numaralı kablo(kırmızı) Çipin üzerindeki noktayla ayni tarafta olmak zorunda. Bunların yanında, cihazın sürücülerinin doğru yüklendiğinen emin olun. Kıskacı takın, oku ya da yaz demeden önce Detect Chip seçeneği ile çipin tanındığına bakmayı da unutmayın. Kablo oryantasyonlarına dikkat edin tekrardan. Bazı okuyucuların 1 numaralı girişin yerleri farklı olabiliyor. Oryantasyon önemli. Doğru olmayan oryantasyonlarda Detect Chip dediğiniz zaman çipi tanıyamayacaktır.

Kıskaçtaki 1 numaralı kablo(kırmızı) Çipin üzerindeki noktayla ayni tarafta olmak zorunda. Bunların yanında, cihazın sürücülerinin doğru yüklendiğinen emin olun. Kıskacı takın, oku ya da yaz demeden önce Detect Chip seçeneği ile çipin tanındığına bakmayı da unutmayın. Kablo oryantasyonlarına dikkat edin tekrardan. Bazı okuyucuların 1 numaralı girişin yerleri farklı olabiliyor. Oryantasyon önemli. Doğru olmayan oryantasyonlarda Detect Chip dediğiniz zaman çipi tanıyamayacaktır.
Onu aştım güce bağladım laptopbu Çipi tanımasada okuyor yeni romda yazıyor ama kaydolmuyor tekrar okuduğumda eski değerler var

Geri
Yukarı