BIOS güncel mi?

eyyy000

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar X3430 bir işlemci aldım da BIOS güncel mi bir bakar mısınız + olarak overclock yapacağım

1639406524873.png

Anakart nedir? 080015 BIOS sürümü ancak hangi anakart için ona göre bakayım.

Bir de, sıcaklıklar ve anakarttan emin misin OC konusunda? OC çünkü öyle "yapıyorum" diyip de yapılacak bir şey değil.

Anakart nedir? 080015 BIOS sürümü ancak hangi anakart için ona göre bakayım.

Bir de, sıcaklıklar ve anakarttan emin misin OC konusunda? OC çünkü öyle "yapıyorum" diyip de yapılacak bir şey değil.
O.C az çok bilgim var da anakart modeli H55/57 xeon x3430 uygun bir soketli anakart

O.C az çok bilgim var da.

O zaman önce mantığı ve asıl amacı öğrenmelisin, benim bu iş için kendim uydurduğum bir oran var: sıcaklık artışı/performans artışı. Bu oran sonucunda ortaya çıkan sayı ne kadar büyük ise o OC işlemi benim için o kadar verimsiz olmuştur.

Anakart için bi' bakayım, istersen BIOS'a girip tam model adına bakabilirsin. Ben de o sırada aranırım.

bakıyorum hemen 2 dakikaya geliyorum
O zaman önce mantığı ve asıl amacı öğrenmelisin, benim bu iş için kendim uydurduğum bir oran var: Sıcaklık artışı/performans artışı. Bu oran sonucunda ortaya çıkan sayı ne kadar büyük ise o OC işlemi benim için o kadar verimsiz olmuştur.

Anakart için bi' bakayım, istersen BIOS'a girip tam model adına bakabilirsin. Ben de o sırada aranırım.

IMG_20211213_175444_968.jpg

IMG_20211213_175400_400.jpg

Anakart Tam modelim ve BIOS
Eee taksam çalışır değil mi

Son düzenleme:

Sanırım anakart bu, değil mi?

OC için çok güven vermedi sanki, ne kadar OC yapacaksın? Az bir şey yapsan taşır ama orta-yüksek OC'yi taşımaz gibi.

BIOS için arama yaparken anakartın OC desteklemediğini gördüm, öyle yazılmış yine Sosyal'de.

BIOS'u ise bulamadım, bayağı eski bir anakart zaten. Anakart için birkaç BIOS var ancak direkt Esonic tarafından paylaşılmış bir şey yoktu, üçüncü partı şahısların sitelerinde yayımlamış olduğu şeyler gibi göründüğü için güvenemedim.

Sanırım anakart bu, değil mi?

OC için çok güven vermedi sanki, ne kadar OC yapacaksın? Az bir şey yapsan taşır ama orta-yüksek OC'yi taşımaz gibi.

BIOS için arama yaparken anakartın OC desteklemediğini gördüm, öyle yazılmış yine Sosyal'de.

BIOS'u ise bulamadım, bayağı eski bir anakart zaten. Anakart için birkaç BIOS var ancak direkt Esonic tarafından paylaşılmış bir şey yoktu, üçüncü partı şahısların sitelerinde yayımlamış olduğu şeyler gibi göründüğü için güvenemedim.

Evet anakart bu ama nedense BIOS'ta o.c desteği var galiba BIOS'um modlu çünkü 2018 yılının aralık ayında 10 gününde güncellenmiş

Evet anakart bu ama nedense BIOS'ta o.c desteği var galiba BIOS'um modlu çünkü 2018 yılının aralık ayında 10 gününde güncellenmiş.

Eski bir anakart için o yıllarda BIOS yayımlanmaz büyük ihtimal. Elindeki modlu BIOS'tan daha güncel bir BIOS'un bulunduğunu zannetmiyorum.

Eski bir anakart için o yıllarda BIOS yayımlanmaz büyük ihtimal. Elindeki modlu BIOS'tan daha güncel bir BIOS'un bulunduğunu zannetmiyorum.

Dediğiniz doğru büyük bir ihtimalle modlu
Son soru olarak X3430 O.C yapamasam bile yüksek performans verir mi?

Dediğiniz doğru büyük bir ihtimalle modlu

Eski bileşenlerin performansları ile alakalı çok bilgim yok, bi' oyun aç bak istersen MSI Afterburner'daki değerlere. Birkaç değeri bilgi ekranı için aktif edip baksan 1 saat takip etsen sonuca ulaşırız.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı